Інтерфакс-Україна
22:46 01.11.2024

Зеленський: участь Північної Кореї в цій війні - загроза для всього світу

2 хв читати
Зеленський: участь Північної Кореї в цій війні - загроза для всього світу

Участь Північної Кореї у війні Росії проти України є загрозою для всього світу, щоб ця війна не перекинулася на інші регіони світу - партнерам потрібно не просто спостерігати, а діяти, заявив президент України Володимир Зеленський.

"Кожен у світі, хто дійсно хоче, щоб ця війна Росії проти України не розширювалася і щоб війна з Європи не перекинулася на інші регіони світу, - кожен повинен не просто спостерігати. Треба діяти. Треба, щоб слова про неприпустимість ескалації та розширення війни збігалися з діями. Участь Північної Кореї в цій війні в Європі - це загроза всьому світу.
Загроза, яку треба зупинити", - сказав Зеленський у вечірньому відеозверненні в п'ятницю.

За словами президента, Північна Корея випробувала нову балістичну ракету, а також навчилася робити краще артилерію завдяки співпраці з Москвою. "Навчилася робити краще і ракети - це вже очевидно. Зараз, на жаль, навчиться сучасної війни. Перші тисячі солдатів із Північної Кореї недалеко від українського кордону. Українці будуть змушені захищатися від них. А світ буде знову спостерігати", - наголосив Зеленський.

Він додав, що Україна бачить кожен майданчик, "на якому РФ на своїй території накопичує цих солдатів із Північної Кореї - всі їхні табори".

"Ми могли б вдарити превентивно, якби в нас була ця можливість бити досить далекобійно. І це залежить від партнерів. Але замість такої необхідної далекобійності Америка спостерігає, Британія спостерігає, Німеччина спостерігає. Усі просто чекають, поки ще й північнокорейські військові почнуть завдавати ударів по українцях", - зазначив глава держави.

Окрім цього, він наголосив, що необхідно заблокувати логістику між Росією та Північною Кореєю, що, зокрема, залежить від сильних держав Азії.

"Це залежить від Китаю, який стільки говорить про припинення війни. А сам спостерігає. І поки звучать слова, на фронт їдуть військові з Північної Кореї", - сказав президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Скасування графіків відключень е/е наразі неможливе через щоденні обстріли – Міненерго

Канцлер Мерц: Ми можемо досягти угоди щодо фінпідтримки України на 2026-2027рр. з основою росактивів

Науседа: Рішення про фінпідтримку України назріло давно

Окупанти захопили 15 кв. км на трьох напрямках за добу, зокрема в районі Покровська - DeepState

Глава МВС: Застосунок 112 вже доступний для завантаження

Росіяни за добу 18 разів обстріляли Донеччину, загинули троє людей – ОВА

Кошта, прибувши на саміт ЄС: Ми не вийдемо з цього засідання, доки не знайдемо рішення щодо фінпідтримки України

Зеленський: На запит США розглядалися лише президентські вибори, щодо онлайн-голосування поки консенсусу з Радою нема

Відмова Україні у використанні активів РФ зірве діалог та дипломатичний трек, вважає Зеленський

Каллас, прибувши на саміт ЄС: Репараційна позика – "найбільш життєздатний варіант" фінансування України на 2026-2027 рр.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА