Інтерфакс-Україна
22:45 01.11.2024

Військових медиків не переводять у піхоту - Генштаб ЗСУ

1 хв читати
Військових медиків не переводять у піхоту - Генштаб ЗСУ

Головнокомандувач Збройними силами України Олександр Сирський ухвалив рішення посилити медичні служби в зоні бойових дій, буде задіяно медичний персонал із закладів охорони здоров'я, розповів речник Генерального штабу ЗСУ Дмитро Лиховій.

"Для цього буде задіяний медичний персонал із закладів охорони здоров'я, тобто госпіталів медичних сил Збройних сил України. Хочу зробити важливе уточнення - медики будуть задіяні тільки на медичних посадах, при тому, що в медичних силах є й інші військовослужбовці не тільки медичного профілю. Медики ж виконуватимуть обов'язки в стабілізаційних пунктах бригад", - сказав речник у коментарі Радіо Свобода ("Свобода.Live").

Він зазначив, що робитимуть це на ротаційній основі, тобто медиків відправлятимуть у відрядження.
"Це загальноприйнята практика, коли відбуваються ротації різних структур оборони України між фронтом і тилом", - пояснив Лиховий.

За словами спікера, посилення стабпунктів фахівцями-медиками відбувається за запитом командирів бойових частин. Основне завдання медиків - оперативна стабілізація поранених на місці. Що швидше поранений військовослужбовець отримає фахову медичну допомогу, то більше його шансів на виживання.

"Ще раз наголошу військових медиків не переводять у піхоту, як дехто інтерпретує. Військові медики й надалі працюватимуть за своєю безпосередньою спеціальністю, але у відрядженні на лінії фронту і потім повернуться на своє основне місце служби", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Київтеплоенерго" збільшило кількість резервних генераторів для роботи котельних до 136 од.

У МЗС підтвердили інформацію про схвалення США першої партії зброї для України за програмою PURL

СБУ та Нацполіція викрили шахраїв, що діяли під виглядом благодійного фонду

Сибіга запросив всі миролюбні держави-члени ООН приєднатися до саміту Кримської платформи 24 вересня в Нью-Йорку

Верховний суд залишив у силі дозвіл АМКУ на придбання CRH двох українських цементних заводів

Через ворожий удар на Харківщині загинув літній чоловік

Низка поїздів внаслідок атаки продовжує курсувати із затримками

Викрито масштабні зловживання у лісовій сфері, що завдали збитків на понад 700 млн грн

Держприкордонслужба про "Захід-2025": Наразі російські сили готуються відбути на територію РФ

Ворожий удар на Харківщині спровокував пожежу в районі житлової забудови

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА