06:50 03.11.2024

3 листопада: Яке сьогодні свято, все про цей день

6 хв читати
3 листопада: Яке сьогодні свято, все про цей день

ДЕНЬ 984 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 984 RUSSIAN AGRESSION

3 листопада в Україні відзначають День інженерних військ, День працівника соціальної сфери.

Ще сьогодні Міжнародний день біосферних заповідників, День нульових завдань, Всесвітній день косплею, Всесвітній день медузи.

У Японії - День культури, у США - Національний день сендвіча.

Православна церква вшановує пам'ять святих священномучеників Акепсима, Йосипа та Айтала; святої княжни Анни Всеволодівни.

День інженерних військ

Відзначають щорічно відповідно до Указу Президента України від 27.10.1999 р. № 1399/99.

Освоєння новітніх засобів ведення бою та впровадження їх в армію належить саме інженерним військам. Вони є військами переднього краю, тому під час атаки діють першими, забезпечують просування танкістам і мотострільцям.

День працівника соціальної сфери

Відзначають щорічно в першу неділю листопада відповідно до Указу Президента України від 13.04.1999 р. № 374/99.

Це професійне свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати та безпеки праці, трудових відносин.

Соціальному працівнику доводиться стикатися з різними сферами життя людини та суспільства: фізичним і психічним здоров'ям, особистими та груповими конфліктами, плануванням сім'ї, з проблемами працевлаштування, професійної та соціальної адаптації різних категорій населення, профілактикою асоціальної поведінки, здійсненням правосуддя та багатьма іншими.

Сьогодні в Україні в соціальній сфері працюють понад 150 тисяч осіб.

Міжнародний день біосферних заповідників

Із 2022 року, 3 листопада щорічно відзначають Міжнародний день біосферних заповідників.

Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле наголошує на важливості розуміння нашого впливу на живий світ. Вона зазначає роль Всесвітньої мережі біосферних заповідників, що охоплює 748 об'єктів у 134 країнах, у покращенні наших відносин із природою.

День нульових завдань

У першу неділю листопада відзначають День нульових завдань.

У сучасному швидкоплинному світі багатозадачність стала нормою. Проте реальність така, що багатозадачність може призвести до зниження ефективності та збільшення стресу.

День присвячений тому, щоб відмовитися від усіх завдань і просто насолоджуватися моментом. Цей день заохочує всіх зробити крок назад, розслабитися та цінувати життя. Отже, опановуємо мистецтво нічого не робити.

Всесвітній день косплею

Щороку 3 листопада відзначається Всесвітній день косплею.

День косплею надає можливість краще пізнати персонажів коміксів, комп'ютерних ігор, аніме та манги, бо зараз їх найчастіше обирають як образи для перевтілення.

День культури в Японії

Сучасну Японію неможливо уявити без періоду Мейдзі, а про період Мейдзі неможливо розповідати, не згадуючи імператора Мейдзі. День культури збігається з днем його народження і є державним святом.

День "Святкування Мейдзі", встановлений 1927 року, який відзначали щорічно 3 листопада, символізував святкування дня народження імператора Мейдзі, правителя-реформатора. У 1948 році день під такою назвою було скасовано, і було засновано "День культури". Ідейний зміст нового свята був визначений тим же законом: "Любити свободу і мир, сприяти розвитку культури". Таким чином, ім'я імператора Мейдзі зникло з назви свята, але, безсумнівно, що саме в період Мейдзі в Японії здійснилася "культурна революція".

Ще цього дня:

1903 - Панама за підтримки США відокремилася від Колумбії;

1903 - Нідерландський фізіолог Віллем Ейнтговен розробив електрокардіограф;

1918 - Угорщина оголосила про своє відділення від Австрії;

1918 - Буковинське віче вирішило приєднати Північну Буковину до ЗУНР;

1918 - На станції Скороходове (біля Полтави) зустрілися Гетьман України П. Скоропадський і отаман Війська Донського П. Краснов для договору про українсько-донський кордон;

1918 - Кільське повстання, почалася Листопадова революція в Німецькій імперії;

1927 - У Нью-Йорку під річкою Гудзон відкрито тунель Голланда - перший у світі підводний тунель для транспорту;

1937 - В урочищі Сандармох (Карельська АРСР, СРСР) за рішенням окремої трійки Ленінградського обласного управління НКВС СРСР розстріляно 265 в'язнів Соловецької тюрми особливого призначення. У списку "українських буржуазних націоналістів", страчених 3 листопада, Лесь Курбас, Микола Зеров, Микола Куліш, Матвій Яворський, Володимир Чехівський, Валер'ян Підмогильний, Павло Филипович, Валер'ян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий та багато інших представників національної інтелігенції. Загалом в один день розстріляно десятки вчених, літераторів, працівників культури й освіти, діячів мистецтв — цвіту української нації.

1941 - У Бердичеві розстрілом близько 2000 євреїв фактично завершилася ліквідація єврейського населення, що тривала з липня 1941;

1943 - Розпочалася Битва за Київ;

1992 - Президентом США було обрано Білла Клінтона;

1995 - Учені Техаського університету вперше виділили ген грудного раку;

1996 - В аеропорту Донецька кілери в масках розстріляли народного депутата України, відомого бізнесмена Євгена Щербаня;

2007 - Прем'єра в Україні серії "The Farnsworth Parabox" мультсеріалу "Футурама";

2020 - Президентські вибори у США між кандидатами Джо Байденом і Дональдом Трампом.

Цього дня народилися:

280 років від дня народження Фрідріха Людвіга Шредера (1744–1816), німецького актора, режисера, педагога, театрального діяча;

150 років від дня народження Флоренс Гамілтон Рендел Лайвсей (1874–1953), канадської письменниці, журналістки, перекладачки, дослідниці українського фольклору, популяризаторки українського художнього слова й мистецтва;

130 років від дня народження Якова Васильовича Гальчевського (1894–1943) українського письменника, педагога, громадського та військового діяча, члена УПА;

110 років від дня народження Катерини Миронівни Зарицької (1914–1986), української учасниці національно-визвольного руху, членкині ОУН, організаторки і керівниці Українського Червоного Хреста, зв’язкової Р. Шухевича;

110 років від дня народження Олега Павловича Куща (1914–1984), українського бібліографа, книгознавця;

110 років від дня народження Миколи Миколайовича Лисенка (1914–1995), українського історика;

90 років від дня народження Ігоря Миколайовича Бєлякова (1934–1993), українського кінооператора.

Церковне свято:

День пам'яті святих священномучеників Акепсима, Йосипа та Айтала

У православному календарі день пам'яті святих священномучеників Акепсима, Йосипа та Айтала, відомих завдяки своїй вірності Христу та мученицькій смерті за віру.

Акепсим - священномученик, який жив у IV столітті. Він був єпископом і вирізнявся глибокою вірою та духовною мудрістю. За часів переслідувань християн, Акепсим активно підтримував віруючих, проповідуючи і зміцнюючи їхній дух. Його заарештували за відмову зречення від християнства і стратили.

Йосип - також священномученик, який служив разом із Акепсимом. Він вирізнявся сміливістю і непохитністю у вірі. Йосип був священиком, який підтримував громаду у важкі часи переслідувань. За свою відданість Христу, він зазнав жорстоких тортур і врешті-решт загинув за свою віру.

Айтал - мученик, який супроводжував Акепсима та Йосипа. Він також був священнослужителем, і його свідчення про Христа зробило його ціллю для переслідувачів. Помер разом із іншими священномучениками.

Святої княжни Анни Всеволодівни

Свята княжна Анна Всеволодівна була донькою великого князя Київського Всеволода Ярославича (1078-1093) і грецької царівни, дочки Костянтина Мономаха. Відмовилася виходити заміж і прийняла в 1082 році чернецтво в побудованому для неї Андріївському Янчиному монастирі в Києві, зруйнованому пізніше під час татарської навали.

Настоятелька доклала багато сил до благоустрою обителі, відкрила при монастирі першу в Європі школу для дівчаток, де вихованок навчали грамоти, співу, а також ремеслу. Анна Всеволодівна брала участь у справах держави. Наприклад, після смерті митрополита Івана вона вирушила до Візантії, звідки повернулася з новим митрополитом.

Іменини: Богдан, Василь, Володимир, Георгій, Іван, Ілля, Йосип, Микола, Олександр, Павло, Петро, Семен, Сергій, Федір, Анна, Світлана.

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Умєров на зустрічі з делегацією США обговорив питання кібербезпеки та цифрової інфраструктури

Втрати зведених підрозділів армій РФ і КНДР на Курщині оцінюють у 200 осіб - ГУР МО

Серед солдатів КНДР, залучених до бойових дій, уже є втрати

Вибух у Дніпрі був терактом - голова ОВА

Директору департаменту захисту довкілля КМДА Возному повідомлено про підозру, мерія заявляє про політичний тиск

Зеленський: Росіяни залучають солдатів КНДР до участі у бойових діях, Москва фактично втягнула у війну ще одну державу

Росіяни активно атакують на курському напрямку, з початку доби розпочали 45 атак – Генштаб ЗСУ

Україна готова допомогти Сирії запобігти продовольчої кризи – Зеленський

Росія готує солдатів КНДР до безпосередньої участі в бойових діях проти України - ГУР МО

У Херсоні внаслідок удару дрона постраждала людина - голова МВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА