Інтерфакс-Україна
14:35 06.11.2024

Нардепи підписали звернення до віцепрем'єра про збереження в бюджетах громад 64% ПДФО - АМУ

2 хв читати

Група народних депутатів з усіх фракцій і груп Верховної Ради підписали звернення до віцепрем'єр-міністра з відновлення України - міністра розвитку громад і територій Олексія Кулеби щодо збереження реверсної дотації та 64% податку на дохід фізичних осіб (ПДФО) в бюджетах громад, повідомляють на сайті Асоціації міст України в середу.

"Збереження реверсної дотації та 64 відсотків податку з доходів фізичних осіб в дохідній частині бюджетів громад необхідне для збереження спроможності муніципалітетів утримувати інфраструктуру, організовувати роботу "Пунктів незламності" та незалежне енергопостачання критичних об’єктів, забезпечувати компенсацію різниці в тарифах тепло- та водопостачальним підприємствам із тим, щоб опалювальний сезон 2024/25 минув без підвищення тарифів для населення", - ідеться в депутатському зверненні.

Народні депутати звернули увагу, що пункти 2.30 і 2.31 Бюджетних висновків до законопроєкту про держбюджет на 2025 рік передбачають скасування вилучення реверсної дотації та зарахування 64% ПДФО до місцевих бюджетів.

Також наголошується, що вилучення реверсної дотації з бюджетів громад було зупинене 28 лютого 2022 року для збереження стійкості та спроможності громад, реверсна дотація у 2025 році передбачена у 189 громад, більшість з яких – маленькі міста, селища та села. Ці доходи місцевих бюджетів критично необхідні для забезпечення їхнім жителям необхідних послуг, наголошують народні депутати, які підписали звернення.

У зверненні також зазначається, що 64% ПДФО визначені звітом Європейської Комісії як одна з підстав початку процедури приєднання України до Європейського Союзу.

"Асоціація міст України підтримує зазначену позицію народних депутатів України та об'єднує зусилля місцевого самоврядування задля збереження в бюджетах громад єдиного податку, 64% ПДФО та реверсної дотації", - йдеться в повідомленні АМУ.

При цьому імена та кількість народних депутатів, які підписали звернення, не називаються.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сторони підготували оновлений і доопрацьований рамковий документ щодо миру – спільна заява делегацій України і США

Кількість загиблих у Харкові внаслідок масованої атаки російських БпЛА зросла до чотирьох

Поромному комплексу "Орлівка" на відновлення після обстрілу РФ потрібно від кількох днів до кількох тижнів

Європейська переговорна позиція має бути достатньо сильною щоб спонукати Росію до переговорів - Мерц

Кількість постраждалих через масовану атаку ворожих БпЛА у Харкові зросла до 15

Сили оборони відбили з початку доби 177 ворожих атак - Генштаб

Кількість загиблих внаслідок атаки російських БпЛА у Харкові зросла до трьох - мер

Вже двоє загиблих і 8 постраждалих у Харкові внаслідок атаки російських дронів - ОВА

Одна людина загинула, 4 постраждали внаслідок ворожих ударів по Харкову

Рубіо: Я вірю, що ми досягнемо мети, нам просто потрібно більше часу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА