Інтерфакс-Україна
00:57 08.11.2024

МЗС висловило протест у зв'язку з участю представників окупаційної адміністрації в Криму в 12-й сесії WUF12

2 хв читати
МЗС висловило протест у зв'язку з участю представників окупаційної адміністрації в Криму в 12-й сесії WUF12

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з участю представників окупаційної адміністрації Росії в тимчасово окупованій РФ Автономній Республіці Крим (Україна) у 12-й сесії Всесвітнього форуму міст (WUF12), що відбувається з 4 до 8 листопада в Каїрі (Єгипет), за підтримки Програми ООН із населених пунктів (ООН-Хабітат), йдеться в заяві, опублікованій на сайті зовнішньополітичного відомства 7 листопада.

"Наголошуємо, що участь представників окупаційної адміністрації РФ у заходах, які організовуються або відбуваються під егідою міжнародних організацій, насамперед організацій системи ООН, є кричущим порушенням норм міжнародного права та низки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, зокрема, 68/262 "Територіальна цілісність України", - йдеться в тексті.

У МЗС акцентують на тому, що Росія намагається використати для спроб легітимації незаконної окупації українських територій як міжнародні платформи, так і територію суверенних держав, у даному випадку - Арабської Республіки Єгипет. При цьому РФ свідомо провокує напругу, зокрема й на рівні двосторонніх відносин.

Зазначається, що незважаючи на численні наполягання української сторони, ООН-Хабітат так і не спромігся забезпечити належний контроль і визначити чіткий механізм реєстрації учасників WUF12, тим самим допустивши до участі в заході злочинців і поставивши під загрозу реноме цього важливого заходу.

"Закликаємо Генерального секретаря ООН та керівництво ООН-Хабітат вжити невідкладних заходів з метою припинення використання універсального технічного майданчика WUF12 та ООН-Хабітат загалом для спроб легітимізації тимчасової окупації українських територій, а також розповсюдження пропаганди та брехні представниками окупаційної адміністрації РФ", - наголошується в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Віткофф заявив про "значний прогрес" на україно-американських перемовинах за участі Зеленського

МВС: До 14 осіб зросло кількість постраждалих у Запоріжжі внаслідок ворожих обстрілів

Українська та американська делегації продовжать переговори щодо України в Берліні у понеділок

Країни ЄС поблизу кордонів РФ планують посилення обороноздатності через загрозу з боку Росії

У Києві до кінця доби та вранці понеділка очікується туман

МЗС України вітає звільнення 123 політв’язнів у Білорусі, серед них - п’ятеро українців

Зеленський подякував Макрону за підтримку України на тлі перемовин щодо завершення війни

У понеділок у більшості регіонів України очікуються погодинні відключення електроенергії - Укренерго

Сибіга про Орбана: Найцінніший заморожений актив Росії в Європі

Україна висловлює співчуття Австралії у зв’язку з терактом в Сіднеї - Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА