Україна представила концепції повоєнного відновлення на кліматичній конференції в Баку - Міндовкілля
29-та Конференція ООН зі зміни клімату (COP) розпочала роботу в Баку в понеділок, павільйон України цьогоріч зосереджений на темі відновлення, повідомляють на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
"Контент павільйону наголошує на головному принципі відновлення – "build back greener" (відбудовуємо екологічніше - ІФ-У), а також на необхідності відшкодування збитків, завданих довкіллю через агресію Росії", - ідеться в повідомленні.
Повідомляється, що в павільйоні представлені екологічні ініціативи держави, бізнесу та громадськості України. "Серед них - технології цифровізованого землеробства, розробки у сфері відновлюваної енергетики та розмінування, стартапи, що створюють папір з опалого листя, ловці вуглекислого газу, екологічна альтернатива пінопласту, мобільні заводи-принтери та інші українські інновації, що вже використовують у США, Великій Британії та Японії", - розповіли у відомстві.
У Міндовкілля зазначили, що за час повномасштабного вторгнення РФ вчинила проти зовнішнього середовища понад 6,5 тис злочинів. Обсяг викидів парникових газів становить 180 млн тонн. Майже 3 млн га лісів пошкоджені через війну. Заміновано 139 тис. кв. км земель.
"Для України надзвичайно важливо бути присутньою на кліматичному саміті СОР29 - це свідчить про нашу стійкість у сфері кліматичної політики та здатність працювати разом із цивілізованим світом задля спільної мети: подолання кліматичної кризи та досягнення кліматичної нейтральності. Наше завдання - показати Україну як центр зелених інновацій, екологічних рішень і цифрових трансформацій, де народжуються нові проєкти та ініціативи", - зазначила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Яко Сільє заявив, що ПРООН і надалі підтримуватиме Україну в досягненні кліматичних цілей: від розроблення довгострокової стратегії низьковуглецевого розвитку до сприяння реформам, що забезпечують зелене відновлення. "За підтримки уряду Німеччини та інших партнерів павільйон України на COP29 стане важливою платформою для започаткування нових партнерств та каталізатором переходу країни до зеленої енергетики для відновлення за принципом "відбудувати краще, ніж було", - сказав він.
Конференція в Баку відбудеться з 11 до 22 листопада.