06:53 13.11.2024

13 листопада: Яке сьогодні свято, все про цей день

4 хв читати
13 листопада: Яке сьогодні свято, все про цей день

ДЕНЬ 994 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 994 RUSSIAN AGRESSION

13 листопада відзначають Всесвітній день доброти, Міжнародний день сліпих,

Православна церква вшановує пам'ять святого святителя Івана Златоустого, архієпископа Царгородського.

Всесвітній день доброти

Датою було обрано день відкриття 1998 року в Токіо конференції Всесвітнього руху за доброту. У цьому заході брали участь представники Австралії, Канади, Японії, Таїланду, Сінгапуру, Великої Британії та США. Пізніше до Руху приєдналися й інші країни.

Організація "Всесвітній рух за доброту" була створена в Японії роком раніше, в 1997 році, і зібрала однодумців з різних країн - волонтерів і добровольців, які з року в рік невпинно діють у всьому світі та своїми справами надихають людей на добрі вчинки.

Сьогодні приєднатися до них можуть усі охочі зробити добрий, щирий, благородний вчинок. Тим паче, що основне спілкування учасників Руху відбувається завдяки інтернету, де на своїх ресурсах вони розповідають про ідеї добрих справ і способи їхнього втілення.

Міжнародний день сліпих

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї - відомий педагог, який заснував у Парижі та Петербурзі кілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) саме ця дата стала основою для заснування Міжнародного дня сліпих, головна мета якого - привернення уваги широкої громадськості до тих, хто назавжди втратив зір і опинився у важкій життєвій ситуації.

До 18 століття світ не знав навчальних закладів для сліпих. Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання, за допомогою придуманого ним шрифту. В 1784 році в Парижі без підтримки уряду і благодійних товариств, на свої особисті кошти у своєму власному будинку він відкрив першу у світі школу для сліпих дітей під назвою "Майстерня трудящих сліпих". Першим учнем Валентина Гаюї був підібраний на церковній паперті хлопчик Франсуа де Лезюер. Потім до школи вступили ще 11 його безпритульних однолітків.

Ще цього дня:

1851 - Введено в дію Миколаївську залізницю;

1918 - Уряд Гетьмана Павла Скоропадського звільняє з в'язниці Симона Петлюру, який одразу поїхав у Білу Церкву організовувати повстання;

1918 - Розпочалося таємне засідання Українського національного союзу, на якому створено Директорію УНР - вищий орган державної влади;

1918 - У Львові Українська національна рада ухвалила тимчасовий основний закон, яким проголошено Західно-Українську Народну Республіку;

1945 - У Франції Шарля де Голля обрано головою Тимчасового уряду;

1971 - Виведено на орбіту навколо Марса перший міжпланетний космічний апарат, перший штучний супутник Марса ("Маринер-9", США).

1980 - Американський космічний апарат "Вояджер-1" передав на Землю перші фотографії Сатурна крупним планом;

1994 - За результатами референдуму Швеція вступила в ЄС;

1997 - Відбулося перше в історії засідання Центральної виборчої комісії України (цей день вважають датою створення ЦВК України);

2007 - Європарламент дав згоду на набуття чинності угодами Євросоюзу з Україною щодо спрощення візового режиму та реадмісії;

2015 - Терористичні акти в Парижі 13 листопада 2015 року.

2015 - Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій дискваліфікувала Росію - зупинила участь Всеросійської федерації легкої атлетики в усіх міжнародних змаганнях на невизначений час через систематичні зловживання допінгом.

Цього дня народилися:

135 років від дня народження Остапа Вишні (Павло Михайлович Губенко) (1889-1956), українського письменника, сатирика, гумориста; за іншими даними народився 11.11.1889 р., 12.11.1889 р.

Церковне свято:

Цього дня церква вшановує пам'ять Івана Златоуста - архієпископа Константинопольського, який жив у 4-5 століттях і якого шанують як одного з трьох Вселенських святителів і вчителів (нарівні зі святими Василем Великим і Григорієм Богословом).

Іван народився в Антіохії в родині чиновника і здобув чудову освіту. Юнак рано почав вивчати Святе Письмо і незабаром прийняв християнство, а потім і чернецтво. Молоду людину визнали гідним кандидатом на місце єпископа, але він ухилився від сану, віддавши перевагу життю в пустелі. У цей час він написав "Шість слів про священство", "Порівняння влади багатства і переваг царських з істинним і християнським любомудрієм чернечого життя" та інші праці. Повернувшись до Антіохії, Іоанн присвятив кілька років створенню нових богословських творінь: "Про провидіння", "Книги про дівоцтво", "До молодої вдови".

Незабаром Івана висвятили на пресвітера і довірили йому обов'язок нести Слово Боже людям. Він виявився блискучим проповідником і отримав від пастви прізвисько Златоуст. Протягом двадцяти років, двічі на тиждень, а іноді й щодня, Іван проповідував у храмі. У цей же час він написав тлумачення багатьох книг Святого Письма, а також безліч бесід, повчань, похвал святих. Ставши 397 року патріархом Константинополя, Іван активно опікувався духовним вдосконаленням священства.

Іменини: Герман, Іван.

 

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Керівники оборонних відомств США та Вірменії обговорили розвиток безпекового співробітництва - Пентагон

У ГОЛОСІЇВСЬКОМУ РАЙОНІ КИЄВА НА ДОРОЗІ ВИЯВИЛИ УЛАМКИ БПЛА, ЖЕРТВ І РУЙНУВАНЬ НЕМАЄ, - КЛИЧКО

Керівник ОП розповів про зустрічі з “ключовими людьми команди Дональда Трампа”

Макрон заявив, що не залишить посаду до кінця мандата

Європейська бізнес асоціація закликає доопрацювати законопроект про відходи видобувної галузі

Представникам Сенату США продемонстрували в дії захист від іранських дронів

АЕС України значною мірою відновили роботу після удару РФ по енергосистемі 28 листопада – МАГАТЕ

Найгарячішими напрямками впродовж четверга залишаються Покровський та Курахівський - Генштаб

У Грузії за участь у протестах затримали громадянина України

Ворог втратив на Покровському напрямку 450 військовослужбовців - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА