Інтерфакс-Україна
19:40 13.11.2024

Кабмін зосередиться на створенні рівних умов для громад - віцепрем'єр

2 хв читати

Уряд України нарощуватиме політику соціально-економічного вирівнювання та акцентуватиме увагу на створенні рівних умов для громад, заявив віцепрем'єр з відновлення - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба на Європейському регіональному саміті шкільного харчування в Києві в середу.

Він звернув увагу, що в Україні на початку 2024 року налічувалося понад 280 тис. зруйнованих об'єктів, а наразі їх кількість перевищила 320 тис.

"Це за рік так змінилася наша картина з руйнуванням. Логічно, що абсолютна більшість приросту припадає на прифронтові території. Наше завдання розподіляти ресурси таким чином, щоб наразі під час війни і після нашої перемоги більше ресурсів отримували ті регіони, які їх потребують", - сказав він.

Кулеба нагадав, що бізнес у прифронтових областях у вкрай складній ситуації, тому говорити про надання кредитів для підприємств, які працюють за 20-30 км від лінії зіткнення, вкрай складно. Уряд розглядає перспективу розширення грантових програм для них.

Крім того, під час формування державного бюджету на 2025 рік у рамках регіональної політики буде зроблено конкретні кроки при перерозподілі бюджету. "Прифронтові території залишаться з реверсною дотацією, залишаться з 64% ПДФО. Ми і далі тільки нарощуватимемо політику вирівнювання", - наголосив Кулеба.

Віцепрем'єр також наголосив, що для західних та центральних областей України, які демонструють економічне зростання, уряд розвиватиме інструменти конкуренції, щоб бізнес далі розвивався і показував результат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський разом з переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером, обговорили території та гарантії безпеки

Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці

Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США

Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні

Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції

Обстріл РФ сильно пошкодив склади PROSTOR, "Мед-Сервіс" та "БаДМ у Дніпрі та "Трібо" у Білій Церкві

"Мадяр" показав вибухові удари по Рязанському НПЗ і меткомбінату в Алчевську

У Слов'янську шестеро постраждалих внаслідок скинутої ворогом авіабомби

РФ продовжує обстрілювати Дніпропетровщину, пошкоджено інфраструктуру

Поліцейський постраждав унаслідок атаки ворожих безпілотників Запоріжчини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА