Інтерфакс-Україна
10:43 18.11.2024

Близько 1 млн споживачів в Україні були без світла через атаку РФ у неділю - ОСР

2 хв читати
Близько 1 млн споживачів в Україні були без світла через атаку РФ у неділю - ОСР

Превентивні та аварійні відключення через десяту масовану атаку РФ на енергосистему України в неділю, за попередніми підрахунками, зачепили приблизно 1 млн споживачів у багатьох регіонах, повідомив оператор системи розподілу (ОСР) "Чернівціобленерго".

"...у неділю було знеструмлено - превентивно й аварійно - за попередніми підрахунками, мільйон споживачів (абонентів, точок підключення - ЕР) у багатьох регіонах. Тобто відключення вчора все ж таки були і чималі", - йдеться в повідомленні ОСР у роз'ясненні щодо необхідності обмежень е/е в наступні після атаки дні.

Там також пояснили, що основна причина графіків погодинних відключень (ГПВ) - вимушений ремонт пошкодженого обладнання після чергового масованого обстрілу російських терористів.

"Поки обладнання перебуватиме в ремонті, воно буде відключене, тож, відповідно, виробництво електроенергії зменшиться і можливості її передачі теж. Саме тому ввели графіки обмежень для промислових і побутових споживачів по всій країні", - пояснило "Чернівціобленерго".

Водночас воно зазначило, що за вказівками НЕК "Укренерго", якими керується обленерго, "ГПВ як запровадили неочікувано, так і можуть скасувати раптово в один чудовий момент".

Як повідомлялося, низка обленерго із заходу України на ранок понеділка повідомила про скасування введених на понеділок із 6:00 до 22:00 графіків відключень е/е.

Під час вчорашньої атаки РФ випустила 120 ракет і 90 дронів, переважно по об'єктах енергетики.

"Укренерго" з початком атаки запровадила превентивні обмеження енергопостачання для запобігання серйозним аваріям в енергосистемі в разі влучань, зокрема, з цієї причини розвантажували 7 із 9 блоків АЕС. Графіки аварійних відключень діяли кілька годин, на понеділок було анонсовано графіки погодинних відключень по всій Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Польський Сенат прийняв закон про допомогу громадянам України без поправок

У ДТП на Харківщині дві людини загинули, одна постраждала

У Міноборони Ізраїлю оголосили про наміри розгорнути в країні лазерні установки для боротьби з повітряними цілями

Новий пакет санкцій ЄС може бути представлений уже в п’ятницю – радник президента

МЗС України нагадало прочанам-хасидам про неможливість гарантувати безпеку

Зеленський призначив суддею КС голову його науково-консультативної ради Барабаша

Кабмін ліквідував робочу групу з відшкодування завданих окупацією втрат і ще дві міжвідомчі комісії

Електропостачання знеструмленої через ворожий удар Дергачівської громади на Харківщині відновлено

Трьох посадовців і підрядника ДП "Ліси України" підозрюють у розтраті 4,3 млн грн

Кабмін зняв обмеження на кількість заступників голови правління ПФУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА