Інтерфакс-Україна
13:37 19.11.2024

Зеленський: Нам потрібен новий і фактично надзвичайний підхід до освіти

2 хв читати

Президент Володимир Зеленський презентував План стійкості України, одним із пунктів якого є людський капітал.

"Пункт Плану стійкості - людський капітал. Фактично це про державну повагу до кожного і кожної з мільйонів наших людей. Ми маємо створити всі умови для того, щоб українці - де б не перебували - справді могли почуватися українцями, працювати в Україні, з Україною, для України, зберігати справжній і сильний емоційний зв'язок з Україною, з усією Українською нацією, з її досягненнями, завданнями. Бути українцем і не бути осторонь України. Потрібні такі умови для кожного громадянина, для кожного, хто хоче пов'язати свою долю з Україною", - сказав Зеленський під час представлення внутрішнього Плану стійкості у Верховній Раді у вівторок.

За його словами, до цього пункту, зокрема, входить: політика з відновлення; національний стандарт безбар'єрності; модернізація соціальної політики; освіта.

"Нам потрібен новий і фактично надзвичайний підхід до освіти. Крім усіх звичних функцій освітньої галузі, ми маємо забезпечити реалізацію ще одного завдання - збереження українських дітей, мільйонів українських дітей, які наразі перебувають у різних країнах, - у полі української культури, українського національного буття", - наголосив президент.

Він упевнений, що від належного виконання цього завдання багато в чому залежить майбутнє держави.

Також президент повідомив, що доручив уряду забезпечити наступного року безкоштовне харчування для всіх українських школярів.

Крім того, ще одним компонентом цього пункту визначено політику щодо церкви та релігійних організацій.

"При збереженні світського характеру державних інституцій ми маємо і можемо розвивати партнерство між державою і церквою, між державою і релігійними громадами. В Україні є глобально важливий інституційний приклад такої співпраці - Рада церков і релігійних організацій, і на базі цієї інституції сформовано діалог між державою та всіма релігійними громадами України. У рамках цього діалогу ми можемо визначати - які моделі більшої співпраці здатні зміцнити Україну й українців, нашу духовну незалежність і соціальну роботу в Українській державі. Звісно, не йдеться про Московську церкву. Час тих, хто освячує терор - закінчився", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

Вітренко подаватиме в суд, якщо НАЗЯВО не доведе наявність плагіату в його роботах

Ворог окупував Зірку на Донеччині та Білогорівку на Луганщині - DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА