Інтерфакс-Україна
13:37 19.11.2024

Зеленський: Нам потрібен новий і фактично надзвичайний підхід до освіти

2 хв читати

Президент Володимир Зеленський презентував План стійкості України, одним із пунктів якого є людський капітал.

"Пункт Плану стійкості - людський капітал. Фактично це про державну повагу до кожного і кожної з мільйонів наших людей. Ми маємо створити всі умови для того, щоб українці - де б не перебували - справді могли почуватися українцями, працювати в Україні, з Україною, для України, зберігати справжній і сильний емоційний зв'язок з Україною, з усією Українською нацією, з її досягненнями, завданнями. Бути українцем і не бути осторонь України. Потрібні такі умови для кожного громадянина, для кожного, хто хоче пов'язати свою долю з Україною", - сказав Зеленський під час представлення внутрішнього Плану стійкості у Верховній Раді у вівторок.

За його словами, до цього пункту, зокрема, входить: політика з відновлення; національний стандарт безбар'єрності; модернізація соціальної політики; освіта.

"Нам потрібен новий і фактично надзвичайний підхід до освіти. Крім усіх звичних функцій освітньої галузі, ми маємо забезпечити реалізацію ще одного завдання - збереження українських дітей, мільйонів українських дітей, які наразі перебувають у різних країнах, - у полі української культури, українського національного буття", - наголосив президент.

Він упевнений, що від належного виконання цього завдання багато в чому залежить майбутнє держави.

Також президент повідомив, що доручив уряду забезпечити наступного року безкоштовне харчування для всіх українських школярів.

Крім того, ще одним компонентом цього пункту визначено політику щодо церкви та релігійних організацій.

"При збереженні світського характеру державних інституцій ми маємо і можемо розвивати партнерство між державою і церквою, між державою і релігійними громадами. В Україні є глобально важливий інституційний приклад такої співпраці - Рада церков і релігійних організацій, і на базі цієї інституції сформовано діалог між державою та всіма релігійними громадами України. У рамках цього діалогу ми можемо визначати - які моделі більшої співпраці здатні зміцнити Україну й українців, нашу духовну незалежність і соціальну роботу в Українській державі. Звісно, не йдеться про Московську церкву. Час тих, хто освячує терор - закінчився", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київська влада просить релігійні громади обмежити проведення масових великодніх богослужінь

У Львові відбулася перша міжурядова конференція між Україною та Нідерландами - МЗС

Президент Естонії схвалив закони, що дозволяють збройним силам топити підозрілі судна

Військовополонені-громадяни КНР запевняють, що опинилися на війні за контрактом, не мають стосунку до китайського уряду

Полонені громадяни КНР задоволені ставленням України до них, кажуть, що їх годують навіть їжею з Макдональдсу

Окупанти стали частіше використовувати отруйні гази в Запорізькій області – ГУР

Корея виділяє $4,76 млн на підтримку цифровізації уряду України

Україна запросила на 9 травня в Київ високопосадовців з ЄС та лідерів "Коаліції охочих" на противагу параду в Москві – ЗМІ

Німецька Quantum Systems та український Frontline підписали меморандум про співпрацю в ОПК – Сметанін

Кількість жертв удару по Сумах зросла до 35, постраждалих 117 – прокуратура

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА