08:02 20.11.2024

SpaceX повідомила про новий успішний тестовий політ найбільшої у світі ракети

1 хв читати
SpaceX повідомила про новий успішний тестовий політ найбільшої у світі ракети

Черговий, шостий за рахунком, випробувальний запуск американської ракетної системи Starship для пілотованих польотів на Місяць і Марс, рівно опівночі за київським часом, пройшов успішно, повідомила компанія-розробник SpaceX.

Космічний корабель Starship з ракетою-носієм Super Heavy був запущений зі стартового майданчика Starbase компанії SpaceX у Бока-Чіка на південному сході штату Техас у вівторок о 17:00 за часом Східного узбережжя США (00:00 за Києвом).

Після одного витка навколо Землі перспективний пілотований корабель Starship за сходом з орбіти приводнився в Індійському океані на північний захід від Австралії.

Тим часом носій Super Heavy через приблизно сім хвилин після пуску здійснив кероване приводнення в Мексиканській затоці. SpaceX скасувала повернення Super Heavy на стартовий комплекс, де при посадці його передбачалося схопити спеціальними важелями вежі - роборуками системи Mechazilla. Таку операцію було вперше здійснено в ході попереднього тестового польоту.

Багаторазова ракетна система складається з космічного корабля Starship та носія Super Heavy. Її висота перевищує 120 м. Вона вища за будь-яку іншу ракету, коли-небудь створену у світі. Носій Super Heavy вдвічі потужніший, ніж створювана NASA для пілотованих польотів на Місяць важка ракета Space Launch System (SLS).

Раніше ракета запускалася п'ять разів, але лише три польоти – у березні, червні та жовтні цього року – завершилися успіхом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін затвердив Порядок взяття засуджених на військовий облік

СБУ та Сили оборони атакували склади аеродрому "Енгельс", хімкомбінати та НПЗ - джерело у спецслужбі

У Міноборони закликали країни "Рамштайну" інвестувати в ОПК України

Україна у 2025 р. продовжить модернізацію пунктів пропуску на кордоні з ЄС і Молдовою - Шмигаль

Зеленський вніс до Ради законопроєкт про відповідальність за обхід санкцій

Шмигаль: Робимо все можливе, щоб 2025 р. став переломним на євроінтеграційному шляху України

Зеленський надав НКЦПФР необхідні повноваження для забезпечення повернення активів клієнтів "Фрідом Фінанс"

Кабмін призначив в.о. гендиректора УДП Олега Мудраченка

Окупанти вдарили по Куп'янську, загинула пенсіонерка - ОВА

Зеленський вніс до Ради законопроєкти про продовження воєнного стану та мобілізації ще на 90 днів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА