Інтерфакс-Україна
16:46 21.11.2024

США здійснили навчальні запуски балістичних ракет малої дальності, які змінять ATACMS

2 хв читати

Армія США і корпорація Lockheed Martin здійснили навчальний запуск нових балістичних ракет малої дальності Precision Strike Missile (PrSM), повідомляє Defense news.

Ці ракети мають прийти на зміну ATACMS.

Випробування відбулися на полігоні в штаті Нью-Мексико. Вперше військові запустили одразу дві ракети - одну за одною, щоб гарантовано уразити ціль. У Lockheed Martin, яка спроєктувала цю ракету, запевнили, що під час відпрацювання удару PrSM продемонстрували "точність і боєготовність".

Перша партія ракет PrSM надійшла до Армії в грудні 2023 року. Їх можна буде запускати з реактивних систем залпового вогню HIMARS і універсальних пускових установок M270 MLRS.

"Ці ракети (...) будуть вкрай важливими для Армії, якій потрібні засоби завдання глибоких ударів для протидії військовим розробкам Росії та Китаю. Командування США в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні хоче отримати зброю, яка зможе вражати нерухомі цілі на відстані понад 400 км", - зазначає Defense news.

Влітку 2024 року військові запускали PrSM із Палау по рухомій мішені в Тихому океані. Тоді вперше ракету випробували за межами материкової частини США.

Водночас Армія хоче внести зміни в конструкцію ракети, щоб вона змогла краще вражати кораблі на морі.

Наразі дальність польоту PrSM - 499 км, заплановано наростити її більш ніж удвічі. Американські військові запланували ще кілька її випробувань. До кінця 2025 року, очікується, США визначаться з тим, як масово виробляти ці ракети.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Ізраїль домовилися про спільне забезпечення безпеки паломників, які прямують до Умані на Рош га-Шана - ЗМІ

Потреба у монетарному фінансування можливих додаткових видатків бюджету наразі відсутня – НБУ

Уряд виділив землю під будівництво заводу Rheinmetall з виготовлення снарядів для ЗСУ - Шмигаль

Макрон заявив про спрямування трьох винищувачів на захист повітряного простору Польщі

Зеленський вручив державні нагороди першим леді Фінляндії та Естонії і першому джентльмену Данії

Сили оборони відбили з початку доби 141 ворожу атаку - Генштаб

Словацький міністр ініціює запровадження обов'язкової військової служби в країні

"Люблінський трикутник" про вторгнення російських БПЛА в Польщу: Рішуча відповідь може запобігти ескалації

САП підтвердила внесення повної застави за ексголову Хмельницької МСЕК Крупу

Албанія стала першою країною у світі, де з'явився ШІ-міністр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА