Інтерфакс-Україна
11:44 22.11.2024

Частка українців-курців знизилася до 27%, більше курить молодь

3 хв читати
Частка українців-курців знизилася до 27%, більше курить молодь

Частка українців, які вживають тютюнові або нікотинові вироби, у вересні-жовтні 2024 р. знизилася до 27%, у 2022 році цей показник становив 32%. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

"Результати дослідження демонструють відновлення тенденції до зниження споживання тютюнових і нікотинових виробів: 27% українців вживають тютюнові та нікотинові вироби, серед них щодня курять 23% опитаних, епізодично - 4%. Це може свідчити про ефективність антитютюнового Закону №1978, який у повному обсязі набув чинності в 2023 році, та політики щорічного підвищення акцизів", - ідеться в повідомленні КМІС на сайті за підсумками дослідження.

Зазначається, що порівняно з груднем 2023 року частка тих, хто вживає тютюнові або нікотинові вироби, знизилася з 30% до 27%, у 2022 році цей показник становив 32%.

"Тобто ми спостерігаємо тенденцію до зниження поширеності вживання тютюну та нікотину серед дорослого населення. Також знижується споживання традиційних сигарет, тоді як споживання новітніх тютюнових і нікотинових виробів, навпаки, зростає. Загалом зберігається тенденція до того, що більше курять респонденти молодшої вікової категорії", - прокоментувала дослідження заступниця директора КМІС Вікторія Захожа.

У повідомленні КМІС зазначено, що опитування демонструє найвищий рівень споживання тютюнових і нікотинових виробів серед молодої вікової групи 18-39 років: 27% респондентів цього віку є щоденними курцями. Водночас зростає споживання тютюнових виробів для електричного нагрівання, особливо серед молоді: 45% молодих українців віком 18-29 років курять ТВЕНи, тоді як ще рік тому цей показник становив 37%.

Такі дані корелюються з рівнем впливу реклами тютюнових і нікотинових виробів: загалом їй піддаються 43% опитаних, тоді як серед молоді віком 18-39 років - до 63% респондентів. Найчастіше спостерігають рекламу тютюнових і нікотинових виробів у місцях торгівлі - 32% опитаних, на другому місці - банерна реклама в інтернеті (18%).

Дослідники виявили високий рівень ефективності комбінованих (графічне + текстове) медичних попереджень на тютюнових виробах для паління, що були впроваджені з 11 липня 2024 року: 94% курців помічають такі попередження, 62% курців вони стимулювали до певних дій з відмови від паління. Тоді як серед курців тютюнових виробів для нагрівання 74% помічають текстові попередження і лише 44,5% задумалися про відмову.

Соціологи фіксують, що більшість українців підтримують антитютюнові заходи, спрямовані на захист молоді від залучення до вживання тютюнових і нікотинових виробів. Абсолютна більшість респондентів підтримує заборону реклами брендів електронних пристроїв для паління та електронних сигарет (70%) і заборону видимого розміщення пачок тютюнових виробів у місцях торгівлі (68%). Дві третини опитаних підтримують заборону ароматизованих тютюнових виробів (62%), понад половину опитаних підтримують підвищення акцизного податку на тютюнові вироби та рідини до електронних сигарет (56%). Запровадження стандартизованої упаковки підтримують 50% респондентів.

Всеукраїнське опитування "Вживання тютюнових і нікотинових виробів та ставлення до антитютюнових заходів" проводив Київський міжнародний інститут соціології у вересні-жовтні 2024 року в межах регулярного "Омнібусу" на замовлення ГО "Життя". Опитування проводилося методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI). Опитано 2019 респондентів віком від 18 років.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

Вітренко подаватиме в суд, якщо НАЗЯВО не доведе наявність плагіату в його роботах

Ворог окупував Зірку на Донеччині та Білогорівку на Луганщині - DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА