Інтерфакс-Україна
21:29 07.12.2024

Держоператор тилу за рік уклав контракти на 75 млрд грн, заощадивши понад 17 млрд

2 хв читати
Держоператор тилу за рік уклав контракти на 75 млрд грн, заощадивши понад 17 млрд

"Державний оператор тилу" уклав за рік контракти на 75 мільярдів грн, заощадивши понад 17 мільярдів бюджетних коштів, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.

"Ми почали реформу рік тому. І зараз ДОТ - це ключовий елемент реформи. За перший рік своєї роботи агентство уклало контрактів на 75 млрд грн, і заощадило 17 млрд бюджетних коштів, 7 із них було зекономлено на харчуванні", - сказав Умєров на заході "DOT. Рік реформи забезпечення" в Києві в суботу.

За словами міністра, все це свідчить про ефективність і прозорість команди ДОТ. Він додав, що за цей рік "ми отримали сильного і надійного партнера в системі забезпечення Збройних сил України". Як зазначив Умєров, ДОТ продемонстрував спроможність, стійкість, ефективність, яка відповідає сьогоднішнім викликам.

"За рік ми розділили функції між закупівлями та формуванням політик. Апарат Міністерства оборони зосереджений на статичному управлінні, розробці політик і контролі за їх виконанням. І одночасно закупівлі перейшли до професійної, спеціалізованої структури з незалежною експертизою", - сказав глава відомства.

Окремо Умєров наголосив на важливості створеної наглядової ради ДОТ, що забезпечило незалежний контроль і мінімізувало корупційний ризик. Ще одним важливим досягненням він назвав розробку ІТ-системи DOT-Chain.

"Це дуже революційний інструмент, який підняв тилове забезпечення на новий рівень", - додав він.

Крім того, як зазначив міністр, важливо, що DOT-Chain допомагає якісно змінювати каталог харчування для Збройних сил України.

"З цього літа всі харчуються за новим каталогом, де введено 30 нових позицій і загалом - 360 позицій", - зазначив Умєров.

Також він наголосив, що було забезпечено прозору та чесну конкуренцію для постачання тилового майна. За рік роботи ДОТ держава залучила 45 нових компаній для забезпечення нелетальних потреб армії, повідомив міністр.

"Розуміння опцій замовлення на місяці вперед дає змогу постачальникам краще планувати свої потужності", - сказав він.

Умєров заявив, що наступного року Міноборони продовжить удосконалювати систему забезпечення і пріоритет - якість, прозорість, орієнтованість на реальні потреби військових.

У себе у фейсбуці міністр оборони також написав, що із зекономлених ДОТ за рік 17 млрд, зокрема, 7 млрд - на харчуванні, 6.5 млрд - на паливі, 3.7 млрд - на речовому забезпеченні.

Державний оператор тилу (ДОТ) - державне агентство, що забезпечує потреби Збройних сил України.

Міністр оборони України Рустем Умєров 30 жовтня 2023 року підписав контракт і указ про призначення Арсена Жумаділова гендиректором ДП "Державний оператор тилу".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

Вітренко подаватиме в суд, якщо НАЗЯВО не доведе наявність плагіату в його роботах

Ворог окупував Зірку на Донеччині та Білогорівку на Луганщині - DeepState

Вітренко: зі мною жодних розмов і пропозицій посади міністра не було, але якщо запропонують, я не відмовлюся

Сибіга після зустрічі з заступницею генсека НАТО: Ми обоє погоджуємося, що зброя для України та санкції проти Росії є найкращим способом зупинити війну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА