Інтерфакс-Україна
12:31 09.12.2024

Оборонна підтримка України з боку Естонії сягнула майже EUR542 млн - Шмигаль

2 хв читати
Оборонна підтримка України з боку Естонії сягнула майже EUR542 млн - Шмигаль

Оборонна підтримка України з боку Естонії сягнула майже EUR542 млн, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Ми провели конструктивні переговори з широкого кола питань і окреслили наші спільні позиції... Вдячний за масштабну оборонну підтримку з боку Естонії, яка вже сягнула майже EUR542 млн або 1,4% від ВВП країни. Знаковим стало рішення Естонії щорічно виділяти для оборони України щонайменше 0,25% від свого ВВП", - сказав Шмигаль на спільному брифінгу з прем'єром Естонії Крістеном Міхалом у Києві в понеділок.

Зі свого боку Міхал додав, що рішення про надання 0,25% ВВП на оборону України - це зобов'язання країни.

"Це означатиме, що щорічно Україна отримуватиме від нас EUR100 млн. Ми намагаємося підштовхнути наших партнерів і союзників до того, щоб вони зробили те саме", - наголосив голова естонського уряду.

Зокрема, він наголосив, що європейські та інші партнери мають посилити оборонні можливості у виробництві боєприпасів для України.

Своєю чергою український прем'єр зазначив, що Естонія також активно залучена до відновлення України, зокрема, першою оголосила патронат над Житомирською областю.

Крім того, він наголосив, що Україна цінує внесок Естонії в енергетичну стійкість України.

"Лише через механізм цивільного захисту ЄС Естонія надала нам понад 140 трансформаторів і ще понад 300 одиниць енергетичного обладнання. Значну підтримку отримали на рівні держави, регіонів, муніципалітетів, приватного сектору", - розповів Шмигаль.

Прем'єр зазначив, що важливим є оголошення Естонією внеску в EUR400 тис. до Фонду енергетичної підтримки України.

"Найближчим часом в Україну надійде енергоблок з естонської електростанції, він зможе забезпечити електроенергією 150 тис. людей. Також обговорюємо передачу у 2025 році ще двох енергоблоків", - додав він.

Шмигаль повідомив, що за результатами зустрічі сторони підписали спільну заяву.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УІНП висловив підтримку художнику Івану Марчуку: привласнення його творів є посяганням на національну культурну спадщину

У с.Грабовське на Сумщині тривають бої, у Рясному росіян немає - Угруповання Об'єднаних сил

Можлива розмова Макрона і Путіна буде повністю прозора для Зеленського і європейців – Єлисейський палац

Укргідрометцентр попередив про туман в більшості західних, центральних та південних областей 22 грудня

В Україні найближчі два дні вдень плюсова температура повітря, переважно без опадів

Перетин росіянами державного кордону на Сумщині біля с.Грабовське виглядає як локального штибу провокація - Трегубов

УЧХ у 2025 році забезпечив реабілітацію понад 40 ветеранських родин

Зеленський поговорив з премʼром Норвегії: є спільне відчуття про необхідність консультації в ширшому колі європейських партнерів

Лубінець звернувся до Москалькової та МКЧХ з приводу примусового вивезення в РФ з Сумщини близько 50 громадян України

Росія випустила близько 1300 ударних дронів, майже 1200 КАБ та 9 ракет по Україні цього тижня - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА