Падіння режиму Асада показало ослаблення Росії та Ірану
Падіння режиму Башара Асада в Сирії показало, що позиції Росії та Ірану ослаблені, оскільки вони не могли надати допомогу своєму союзнику, заявив заступник радника з національної безпеки США Джон Файнер.
"Основні прихильники Асада, росіяни та іранці, були захоплені зненацька, але це була не просто помилка і не просто випадковість", - сказав він в інтерв'ю CNN.
За словами Файнера, режим Асада фактично став спільним російсько-іранським проєктом у Сирії, і обидва ці партнери за спільним проєктом більше не могли надавати підтримку, яка була необхідна режиму, щоб вижити, і це велика частина того, чому він більше не при владі.
Заступник радника з національної безпеки США звернув увагу, що це вже "не перша втрата" для Ірану на Близькому Сході за цей рік. До цього "сильно ослабли" ХАМАС і "Хезболла", а іранські спроби завдати ударів по Ізраїлю не були успішними.
"Це не час сили для Ірану, і які наслідки цього, я дозволю іншим розмірковувати, але це, відверто кажучи, результат роботи Сполучених Штатів і наших партнерів протягом останнього року, яка привела нас до цього моменту", - уточнив він.
Також Файнер зазначив, що війна в Україні "показала, яким партнером з безпеки може бути Росія для інших країн".
Як повідомлялося, режим Башара Асада в Сирії впав, тому що майже 800 тис. російських військ перебувають в Україні, заявив президент Володимир Зеленський.