12:08 10.12.2024

Більшість українців насамперед ідентифікують себе як громадян України - опитування

2 хв читати
Більшість українців насамперед ідентифікують себе як громадян України - опитування

Більшість українців, у середньому 80%, відповідаючи на запитання "Ким ви вважаєте себе насамперед?" з опціями, що варіюють від "мешканців села, району чи міста" до "громадянина світу", ідентифікують себе як громадяни України, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Також наголошується, що на початку 2000-х років тільки 40% насамперед ідентифікували себе як громадяни України, а значна частина населення мали більш локальну ідентичність - наприклад, мешканець свого населеного пункту або регіону. У період до 2014 року середній показник становив 51%, у період до 2022 року - 60%.

"Водночас важливо, що в усіх регіонах - від Заходу до Сходу - абсолютна більшість ідентифікує себе насамперед як громадяни України. Так, за даними опитувань КМІС у 2022-2024 роках, у середньому 80% мешканців Заходу, 82% мешканців Центру, 80% мешканців Півдня та 77% мешканців Сходу вважають себе насамперед громадянами України. Те саме стосується й інших категорій населення: зокрема, незалежно від етнічного походження чи мови абсолютна більшість вважають себе громадянами України. Зокрема, у період 2022-2024 років у середньому 81% україномовних і 75% російськомовних респондентів ідентифікували себе насамперед як громадяни України", - зазначають дослідники.

Крім високої громадянської ідентифікації відзначається також чітке усвідомлення Росії як ворога: 96% на Заході, 93% у Центрі, 90% на Півдні, 88% на Сході, 96% україномовних українців і 80% російськомовних українців погано ставляться до Росії.

Опитування проводилося протягом 20 вересня - 3 жовтня 2024 року. Методом телефонних інтерв'ю (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (із випадковою генерацією телефонних номерів і подальшим статистичним зважуванням) в усіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія) було опитано 2004 респонденти. Опитування проводилося з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, контрольованій Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів - це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, 2,5% для показників, близьких до 25%, 1,7% - для показників, близьких до 10%, 1,3% - для показників, близьких до 5%.

В умовах війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський і Макрон обговорили питання розміщення контингентів партнерів

Зеленський провів Ставку, ключове питання - розвиток усіх форм застосування українських дронів

Зеленський підписав указ про введення санкцій щодо 140 суб'єктів фінансового сектору РФ

Дві людини загинули внаслідок ворожого обстрілу Часового Яру

Київ попередив про можливі жорсткі заходи до всіх учасників торгівлі краденим українським зерном

На Тернопільщині у квітні розпочнеться ексгумація жертв Волинської трагедії

Півторарічна дівчинка постраждала внаслідок удару ворожого дрона по Чугуєву

Умєров: Міністри оборони Е5 підтвердили, що військова допомога Україні триватиме

Україна, Румунія та Болгарія узгодили спільні кроки щодо реагування на екологічну катастрофу в Чорному морі

Посол України в Польщі вручив президенту Дуді вірчі грамоти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА