12:37 10.12.2024

Більшість опитаних українців виступає проти переговорів із РФ без гарантій безпеки від Заходу

3 хв читати

Більшість опитаних українців (64%) вважає, що не варто розпочинати переговори з РФ, якщо Україна не отримає гарантії безпеки з боку Заходу.

Про це свідчать результати опитування ТОВ "ІНФО САПІЄНС", проведеного на замовлення Центру "Нова Європа" з 15 листопада до 27 листопада 2024 року. Вибірка дослідження становить 1 тис. респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1% з імовірністю 0.95%.

"64,1% українців вважають, що на переговори з Росією йти не варто, якщо Україна не отримає реальних гарантій безпеки з боку Заходу. Аргумент - Росія знову розпочне війну після нетривалої паузи", - йдеться в пресрелізі на сайті Центру "Нова Європа" у вівторок.

При цьому майже 30% опитаних виступають за переговори в будь-якому разі, оскільки в України, на їхню думку, немає ресурсів для війни на виснаження. Найбільше за переговори виступає вікова група 30-39 років (майже 40%). Регіональний вимір прихильників перемовин такий: Київ найбільш недовірливий (лише 18%), майже стільки ж на Заході (20%), більшість прихильників на Півдні та Сході - 34,5% та 43,7% відповідно.

Майже 40% опитаних вважають, що Україна має йти на переговори тільки тоді, коли Росія виведе свої війська (принаймні на позиції до 24 лютого 2022 року). Ще 26,2% українців упевнені, що передумовою для переговорів мають стати гарантії безпеки з боку країн Заходу, що унеможливило б повторну агресію.

Не йти на переговори з Росією за жодних обставин - такий варіант обрали 12,1% опитаних. Примітно, що минулорічне опитування зафіксувало більше ніж удвічі вищий рівень тих, хто обирав цю саму позицію - 33,4%. Переговори без жодних передумов підтримують лише 16% респондентів.

Згідно з результатом опитування, 53,2% вважають взагалі неприпустимим відмовлятися від відвоювання окупованих територій. Зазначається, що рік тому цей показник становив 76,2%, тобто відбулося зменшення показника більше ніж на 20 процентних пунктів.

Відмову від вступу до НАТО торік не сприймали 56,9% українців, цього року - 48,7%. Відмову від вступу до ЄС виключали взагалі 61% опитаних торік, а зараз 50,7%. На 10% знизився рівень тих, хто виступає категорично проти відмови від кримінального переслідування керівників Росії та воєнних злочинців Росії (було 77%, стало 68,4%).

Незначно змінився показник неможливості зменшення суми репарацій із боку Росії. Високий рівень неприпустимості поступок зберігається при наданні російській мові державного статусу (70,9%) та щодо скорочення армії України (74,5%).

Опитування проводили методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна населенню території України віком 16+ відповідно до останніх наявних даних Державної служби статистики України на 1 січня 2022 року. Опитування не проводили на тимчасово окупованих територіях АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей та інших, що перебувають під окупацією, а також територіях, де відсутній український мобільний зв'язок.

Центр "Нова Європа" (ЦНЄ) заснований у 2017 році як незалежний аналітичний центр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА