23:57 11.12.2024

Стефанчук не виключає оптимізації роботи Ради після війни

2 хв читати

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук не виключає, що після війни парламент повернеться до оптимізації діяльності законодавчого органу, включаючи зменшення його кількісного складу.

«Можливо, після закінчення війни, тому що під час воєнного стану ми не можемо вносити зміни до Конституції, ми повернемося до питання оптимізації діяльності парламенту», - сказав Стефанчук в авторській програмі «Карпяк на Суспільному» в ефірі суспільного мовлення у середу ввечері.

Він нагадав, що одним із перших законопроєктів, які президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради після своєї інавгурації у 2019 р., був законопроект про зменшення кількості народних депутатів до 300 (законопроєкт про внесення змін до Конституції України – ІФ-У).

«Цей законопроєкт… був направлений до Конституційного суду і Конституційний суд, якщо я не помиляюся, дав умовно негативний висновок на цей законопроєкт», - зазначив спікер парламенту, наголосивши, що на той час КС очолював Олександр Тупицький, який перебуває сьогодні за межами України (Тупицький оголошений у міжнародний розшук , звинувачується у свідомо неправдивих свідченнях та підкупі свідка – ІФ-У).

За словами Стефанчука, необхідно вирішувати питання кількісного та якісного складу майбутнього парламенту, зокрема й питання розподілу чітких обов'язків влади та опозиції, «чого, на жаль, сьогодні немає».

«Нам потрібно повернути для парламенту наступного скликання чіткі правила, які існують у всьому світі. Це права влади, це права опозиції, це питання кількості комітетів, керівництва комітетів, питання внесення тих чи інших питань… Все має бути унормовано, як це унормовано в європейських парламентах. Це абсолютно нормальні традиції парламентаризму, коли є уряд, а є тіньовий уряд», - наголосив Стефанчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сирський: У призначенні командирів корпусів пріоритет надано молодим, перспективним офіцерам, які вже мають достатній бойовий досвід

Укргідрометцентр попереджає про сильні пориви вітру і дощі в Карпатах і Закарпатті

Командир військової частини з Київщини незаконно оформив бойові виплати на понад 7 млн грн

СБУ викрила в Черкасах колишніх комуністів, які закликали захопити всю Україну

Через потепління котельні у Харкові переведені на дискретний режим

Дощ очікується на заході України у вівторок

"Київтеплоенерго" в лютому усунуло майже 600 ушкоджень теплових мереж

На ринку гумрозмінування в лютому запрацювала платформа з інновацій

Мінкультури внесло 5 російських пропагандистів до переліку осіб, що загрожують нацбезпеці

Трамп повідомив про "майже" завершення паузи в передачі розвідінформації Україні

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА