12:56 12.12.2024

Україна у 2024 р. провела 39 аукціонів із гуманітарного розмінування с/г земель, проєкт продовжать

2 хв читати
Україна у 2024 р. провела 39 аукціонів із гуманітарного розмінування с/г земель, проєкт продовжать

Програма гуманітарного розмінування сільгоспземель має великий попит у аграріїв, і 2025 року вона буде одним із ключових пріоритетів, повідомив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний під час 5-го засідання секторальної робочої групи (СРГ) "Гуманітарне розмінування".

"Цього року ми відкрили ринок послуг із гуманітарного розмінування і запустили механізм компенсації аграріям, які купують послуги з розмінування. На сьогодні проведено вже 39 аукціонів, економія становила понад 17%. Програма компенсації має значний попит у аграріїв. Її розширення буде одним із ключових наших пріоритетів у 2025 році", - процитувало його слова Міністерство економіки.

За інформацією Безкаравайного, у державному бюджеті України на 2025 рік на зазначену програму передбачено 1 млрд грн, тож вишукують можливості залучити додаткові кошти для її реалізації, зокрема, на очищення великих площ, лісів і водойм.

Підбиваючи підсумки протимінної діяльності (ПМД) у 2024 році, серед основних здобутків представники робочої групи назвали ухвалення Національної стратегії протимінної діяльності та операційного плану, які покладено в основу "дорожньої карти" роботи в наступні роки. Крім того, фахівці ПМД повернули в продуктивне використання майже 35,5 тис. кв. км земель.

Наразі Україна має понад 150 важких машин для розмінування, понад 4 тис. саперів та 69 операторів протимінної діяльності, ще близько 60 операторів перебувають у процесі сертифікації.

Важливою подією 2024 року стало відкриття ринку із розмінування та реалізації державних програм підтримки фермерам, виробникам техніки та обладнання, розробникам та інноваторам. В Україні з'явилася нова цивільна професія - демінер, розпочав роботу Центр гуманітарного розмінування, уніфіковано процедуру сертифікації операторів, розпочато сертифікацію обладнання для розмінування за міжнародними стандартами.

Учасники робочої групи з гуманітарного розмінування обговорили перспективи фінансування проєктів у 2025 році, серед яких - розробка таких механізмів, як, наприклад, облігації сталого розвитку та змішаних інструментів фінансування.

У Мінекономіки нагадали, що секторальну робочу групу "Гуманітарне розмінування" створено у вересні 2023 року як платформу для комплексної координації між Кабінетом Міністрів та міжнародними партнерами за напрямом гуманітарного розмінування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ССО уразили нафтобазу в Калузькій області РФ

СБУ повідомила про підозру ексведучому телеканалів "Наш" та "NewsOne" Максу Назарову за поширення пропаганди РФ

Ощадбанк припинив роботу столичного відділення біля м.Лук'янівська після обстрілу РФ

Зеленський про обстріли Києва та Запоріжжя: усі, хто допомагає РФ, мають бути під тиском не меншим, ніж ці удари

Найближчі дні в Україні будуть теплими, у неділю на сході невеликий мокрий сніг

Ракетний удар по Києву забрав життя охоронця закладу харчування та трьох людей в мікроавтобусі – прокуратура

СБУ затримала у Києві директора департаменту одного із найбільших банків України, який спонсував армію окупантів

Київводоканал відновив подачу води споживачам після ранкового удару

Кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до десяти - ОВА

Дві ворожі балістичні ракети та 24 БпЛА збито ППО в ніч на суботу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА