Інтерфакс-Україна
16:26 12.12.2024

Верховний Суд остаточно підтвердив незаконність експропріації РФ кримських активів Привату

2 хв читати
Верховний Суд остаточно підтвердив незаконність експропріації РФ кримських активів Привату

Верховний Суд Нідерландів 6 грудня 2024 року залишив чинними арбітражні рішення, які визнавали незаконність експропріації активів державного ПриватБанку (Київ) у Криму Російською Федерацією, ідеться в пресрелізі фінустанови в четвер.

"Рішення Верховного Суду відкриває шлях до остаточного визначення Арбітражним судом суми збитків і шкоди ПриватБанку, заподіяної Росією", - зазначено в ньому.

Уточнено, що Верховний Суд остаточно і повністю відхилив заперечення РФ проти Проміжного арбітражного рішення від 24 лютого 2017 року і Часткового арбітражного рішення від 4 лютого 2019 року.

"Я пишаюся рішучим обстоюванням банком своїх законних прав, яке триватиме доти, доки ми не отримаємо від агресора справедливої та адекватної компенсації", - прокоментувала член правління з питань реорганізації та проблемних активів Привату Солвіта Деглава.

У пресслужбі нагадують, що ПриватБанк до квітня 2014 року здійснював операційну діяльність і зберігав цінні активи на Кримському півострові, включно з кредитами, нерухомістю та грошовими коштами.

Незабаром після незаконної окупації Криму РФ вжила низку заходів, які призвели до незаконної експропріації активів фінустанови і припинення її діяльності на півострові.

У відповідь на це Приват у 2015 році ініціював арбітражне провадження проти Росії згідно з Угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року. Арбітражний суд ухвалив проміжне і часткове арбітражні рішення в цьому провадженні, ухваливши, що суд має юрисдикцію щодо цього спору, і що РФ незаконно експропріювала активи банку в Криму.

Уже 2019 року Росія подала скаргу до Апеляційного суду в Гаазі з вимогою скасувати рішення арбітражу.

Своєю чергою Апеляційний суд 2022 року повністю відхилив оскарження, однак РФ подала апеляційну скаргу до Верховного Суду, яку в результаті було остаточно відхилено.

За даними Нацбанку України, на 1 жовтня цього року за розміром загальних активів ПриватБанк посідав 1-ше місце (915,67 млрд грн) серед 62 банків у країні. Чистий прибуток фінустанови за дев'ять місяців 2024 року становив 48,35 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Верховна Рада підтримала запит до президента про присвоєння звання Героя України Парубію

Президент підписав закон про військового омбудсмана

Зеленський підписав закон про ратифікацію Угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією

Міністерства України та Польщі підпишуть угоду про співпрацю та про набуття навичок керування дронами - Косіняк-Камиш

Голова Міноборони Польщі прибув до Києва, обговорюватиме військову співпрацю

Українська AI-платформа дозволяє комерційним будівлям знизити енергоспоживання до 20%

Focus Estate Fund придбав торговий парк в Італії

Росіяни атакували підрозділ ДСНС в Ніжині, один рятувальник загинув, двоє поранені – обладміністрація

Правоохоронці оголосили в розшук ексдепутата Іванющенка, підозрюваного у заволодінні 18 га землі під Києвом

ППО знешкодила вночі 48 з 75 ворожих дронів, зафіксовані влучання в 6 локаціях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА