Інтерфакс-Україна
19:15 19.12.2024

ДАРТ і "ЛУН" запустили карту безбар'єрності туристичних локацій

2 хв читати
ДАРТ і "ЛУН" запустили карту безбар'єрності туристичних локацій

Державне агентство розвитку туризму України (ДАРТ) і ГО "ЛУН Місто" презентували перші результати співпраці зі створення туристичної мапи безбар'єрності України під час Національного туристичного саміту "Туристичні міста та регіони. Результати кризового управління сферою гостинності" в Івано-Франківську.

Голова ДАРТ Мар'яна Олеськів, коментуючи важливість проєкту "Мапа безбар'єрності: Туризм", зазначила, що війна посилила запит на доступність та інклюзивність її туристичної інфраструктури, і одне з першочергових завдань агенції - не лише стимулювати туроб'єкти до цього, а й інформувати мандрівників про рівень їхньої безбар'єрності, повідомляють у пресрелізі ДАРТ.

Співзасновниця "ЛУН Місто" Анна Денисенко наголосила, що це стало логічним продовженням загальноукраїнської карти безбар'єрності. "Ми прагнемо зібрати максимально повну інформацію про рівень доступності просторів України. Наша мета - допомогти користувачам карти знаходити локації, які найкраще відповідають їхнім потребам у комфорті", - зазначила вона.

Як повідомили у пресслужбі ГАРТ, на мапу вже нанесено близько 600 локацій у семи регіонах України: Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Тернопільській та Хмельницькій областях. Зібрано дані про готелі, парки, музеї, кафе. Також на карті відмічено інфраструктурні заклади, що можуть стати в пригоді людині, яка приїхала в нове місто, як-от укриття чи медичні заклади, а також заклади дозвілля та культури: будинки культури, бібліотеки.

Нанесені на карту локації мають індекс безбар'єрності. Що більше атрибутів доступності має заклад, то вищий цей показник. Найбільш інклюзивні локації позначені зеленим кольором, менш безбар'єрні - червоним.

Приміром, готелів на карті промарковано понад 70, найбільше даних про готелі для Закарпатської області. Середній індекс доступності для готелів, які потрапили на карту в межах першого етапу карти, становить близько 50%.

Дані для мапи з ініціативи ДАРТ надали представникам профільних департаментів з туризму міських рад та обласних військово-цивільних адміністрацій, аналізуючи об'єкти на предмет безбар'єрності за допомогою чек-листів, розроблених "ЛУН Місто" та ГО "Безбар'єрність", діяльність яких спрямована на створення рівних можливостей для всіх українців.

Команда продовжить роботу над наповненням карти.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мелоні підтвердила виключення можливості відправлення італійських військ в Україну

Українська делегація провела ще одну зустріч з представниками США

Ворожі БпЛА пошкодили житлову багатоповерхівку й спричинили пожежі у Дніпрі – ОВА

Зеленський про домовленості в Парижі: важливо, що сьогодні є ґрунтовні документи коаліції

Макрон заявив, що кілька тисяч французьких військових можуть бути розгорнуті в Україні після припинення вогню - ЗМІ

Україна у 2025 році відкрила 19 нових ринків для експорту агропродукції - Держпродспоживслужба

Санчес обговорить з політичними партіями, як саме Іспанія сприятиме гарантіям безпеки для України

Мерц: Нам доведеться йти на компроміси, але ми намагатимемось досягти найкращого

Україна повинна забезпечити роботу молодим чоловікам, щоб вони не їздили до Німеччини, Польщі чи Франції – Мерц

Румунія готова виконати свою частину роботи шляхом підтримки України та посилення безпеки в Чорному морі - Дан

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА