Інтерфакс-Україна
13:40 20.12.2024

СБУ вказує на причетність російських спецслужб до кібератаки на держреєстри Мін'юсту

1 хв читати
СБУ вказує на причетність російських спецслужб до кібератаки на держреєстри Мін'юсту

Служба безпеки України (СБУ) відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на державні реєстри Міністерства юстиції та встановила, що до неї причетне хакерське угруповання, пов'язане з головним розвідувальним управлінням (ГРУ) генштабу збройних сил Росії.

"Основною версією, яку розглядає СБУ, є те, що за цією кібератакою стоять російські спецслужби, зокрема хакерське угруповання гру гш зс рф", - повідомив в. о. керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Володимир Карастельов на спільному брифінгу з віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністеркою юстиції Ольгою Стефанішиною в Києві в п'ятницю.

За його словами, з перших хвилин Департамент кібербезпеки СБУ виїхав на місце і безпосередньо включився в роботу з локалізації кібератаки.

"Загалом працюємо за трьома напрямами: відбиття нападу, відновлення працездатності інфраструктури, а також документування цього воєнного злочину", - зазначив Карастельов.

Він уточнив, що кримінальне провадження розслідують, зокрема, за ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Прокуратура через суд повернула місту ділянку набережної Дніпра неподалік ЖК River Stone

Меліоративне майно до 1 січня 2026р передадуть Держрибагентству - Мінекономіки

Сили оборони відбили з початку доби 107 ворожих атак - Генштаб

Одна людина постраждала через атаку російського дрона в Миколаївській області - ОВА

Трамп має намір дати Путіну ще два тижні і в разі його відмови від перемовин покласти провину на одну з сторін

Трамп: Путін може приїхати на Чемпіонат світу з футболу 2026 в Америку, а може й ні, залежно від подій наступних тижнів

Трамп заявив, що висловив невдоволення Путіну ударом РФ по американському заводу в українському Закарпатті

Сутички відбулись у Вінниці при спробі поліцейських заблокувати громадянина, якого розшукував ТЦК

Дві масштабні пожежі в екосистемах у передмісті Харкова локалізовано, триває їх ліквідація

Військові розкритикували вилучення 8 млрд грн з бюджету Києва, відзначивши, що столиця дає їм найбільше дронів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА