Інтерфакс-Україна
20:40 23.12.2024

У російському полоні від початку повномасштабного вторгнення загинули 184 українці – правозахисники

2 хв читати
У російському полоні від початку повномасштабного вторгнення загинули 184 українці – правозахисники

З 24 лютого 2022 року до кінця жовтня 2024 року в Україну повернули 184 тіла загиблих у полоні українців, серед них 169 військових і 15 цивільних, передає Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) з посиланням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими,

"З 24 лютого 2022 по кінець жовтня 2024 року в Україну повернули 184 тіла загиблих у полоні українців. Серед них 169 військових і 15 цивільних. Про це Медійній ініціативі за права людини повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими. Водночас ми припускаємо, що кількість загиблих полонених значно більша", - йдеться в повідомленні на сайті МІПЛ у понеділок.

Також зазначається, що серед 169 тіл загиблих у полоні військовослужбовців, які повернули в Україну, зокрема 55 тих, хто загинув від вибухів в Оленівській колонії.

Повідомляється, що з 24 лютого 2022 року МІПЛ задокументувала свідчення 122 захисників і захисниць України, які перебували в російському полоні. У зібраних свідченнях йдеться про систематичні катування, ізоляцію від зовнішнього світу, відмову в наданні належної медичної допомоги. Як наслідок, українські полонені критично втрачають вагу, отримують важкі травми. Документатори МІПЛ також зібрали чимало свідчень про смерті військовополонених у місцях несвободи. Здебільшого вони спричинені катуваннями.

"У російському полоні досі чимало захисників, які перебувають там із перших місяців великої війни, тобто понад 30 місяців. Росія не допускає до них представників моніторингових місій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста, не повідомляє Україну про погіршення стану здоров’я чи смерть полонених. Все це - грубі порушення Женевських конвенцій", - зазначено в повідомленні МІПЛ.

Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) заснована 2016 року з метою проведення журналістських розслідувань порушень прав людини. Наразі МІПЛ документує порушення прав людини у зв'язку зі збройною агресією РФ.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ДБР наголошує: можливість для СЗЧ повернутися на службу зі збереженням статусу та виплат діє до 30 серпня

Україна і Естонія домовились оновити угоду про соцзабезпечення між країнами

Рубіо заявив, що передумовою зустрічі Трампа із Зеленським і Путіним буде зближення позицій України, Європи й РФ - ЗМІ

Екскерівник СІЗО Таганрога особисто віддавав накази катувати українську журналістку Рощину - Нацполіція

До 30 тис. вступників-контрактників в 2025р. отримають державний грант на покриття частини вартості навчання

ППО знешкодила 89 зі 112 ворожих дронів, є влучання на 11 локаціях

Голова НАЗК має погоджувати з держсекретарем Кабміну встановлення собі матдопомоги на оздоровлення

Одна людина загинула внаслідок ворожого обстрілу в Запорізькій області

Четверо цивільних постраждали внаслідок нічної атаки ворожих дронів у Дніпропетровській області

Генштаб зафіксував упродовж доби 147 бойових зіткнень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА