21:54 23.12.2024

Нотаріуси в повному обсязі виконують нотаріальні дії, які не передбачають використання держреєстрів - президент Нотаріальної палати

2 хв читати
Нотаріуси в повному обсязі виконують нотаріальні дії, які не передбачають використання держреєстрів - президент Нотаріальної палати

Нотаріуси в повному обсязі виконують нотаріальні дії, які не передбачають використання державних реєстрів, повідомив агентству Інтерфакс-Україна президент Нотаріальної палати України Володимир Марченко.

"Все, що стосується дій, які не потребують використання державних реєстрів здійснюється у звичайному штатному порядку. Нотаріат працює професійно та якісно", - сказав він.

За словами Марченка, кібератака не вплинула на паперові архіви нотаріусів.

"Всі документи в паперовому вигляді зберігаються в повному обсязі. Хочу заспокоїти усіх громадян: в площині нотаріату усе в цілості та у безпеці", - сказав він.

Марченко підкреслив, що наразі відсутні повідомлення про спричинені кібератакою випадки незаконного втручання в роботу нотаріату або зміну інформації в реєстрах.

Разом з тим, за його словами, повністю оцінити вплив кібератаки на державні реєстри буде можливо лише після відновлення роботи реєстрів в повному обсязі та проведеного дослідження відповідними компетентними структурами.

"Будемо сподіватися, що належні державні структури відпрацюють з максимальною ефективністю та збережуть усю інформацію державних реєстрів не пошкодженою", - сказав він.

Як повідомлялося, Мін'юст 19 грудня заявив про масштабний збій на рівні мережевої інфраструктури, що обслуговує державні реєстри, через здійснену РФ кібератаку на держреєстри, які перебувають у компетенції Мін'юсту. За оцінкою віцепрем'єр-міністерки Ольги Стефанішиної, час першочергового відновлення становитиме орієнтовно до двох тижнів. Насамперед буде відновлено Держреєстр актів цивільного стану громадян, Єдиний держреєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців і Держреєстр речових прав на нерухоме майно та їхніх обтяжень.

20 грудня Стефанішина заявила, що всі дані в реєстрах буде відновлено, але це займе деякий час, а також, що витоку персональних даних не підтверджують.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Росіяни обстріляли 12 громад Сумської області

МЗС після перемоги Ziferblat у нацвідборі: чекаємо з нетерпінням на виступ України на великій сцені "Євробачення-2025"

У глядацькому голосуванні нацвідбору "Євробачення-2025" в "Дії" взяло участь понад 360 тис. українців

Гурт Ziferblat після перемоги в нацвідборі "Євробачення-2025": зараз у нас ренесанс української музики, і ми не повинні втратити цей шанс

Гурт Ziferblat представлятиме Україну на "Євробаченні-2025" у Швейцарії

Понад 240 окупантів знешкоджено на покровському напрямку з початку доби – Генштаб ЗСУ

В Міноборони сподіваються на відновлення роботи "Резерв+" у неділю

Застосунок "Дія" працює з незначними перебоями після початку глядацького голосування в нацвідборі на "Євробачення-2025"

Пасажиропотік через кордон стабілізувався

Умєров обговорив з головою Військового комітету НАТО розвиток українського ОПК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА