Інтерфакс-Україна
18:40 27.12.2024

Зеленський висловив співчуття у зв'язку з катастрофою рейсу Azal і заявив про відповідальність РФ за трагедію

1 хв читати
Зеленський висловив співчуття у зв'язку з катастрофою рейсу Azal і заявив про відповідальність РФ за трагедію

РФ відповідальна за катастрофу літака "Азербайджанських авіаліній", що прямував із Баку до Грозного, заявляє президент України Володимир Зеленський.

"Кожне людське життя цінне, і кожна загибель людей заслуговує на ретельне розслідування для встановлення істини. Ми бачимо, як чіткі візуальні свідчення на місці аварії вказують на відповідальність Росії за цю трагедію", - написав Зеленський у соцмережі Х у п'ятницю ввечері.

Він висловив свої співчуття президенту Азербайджану Ільхаму Алієву та народу Азербайджану у зв'язку з катастрофою.

"Якщо Росія вирішить поширювати брехню так само, як це було у випадку з #MH17, ми муситимемо посилити міжнародний тиск на Москву, щоб установити істину і домогтися відповідальності", - додав Зеленський.

Як повідомлялося, літак Embraer авіакомпанії "Азербайджанські авіалінії", що прямував із Баку до Грозного, зазнав аварії недалеко від Актау (Казахстан). Згідно з даними перевізника, на борту перебували 67 осіб, зокрема п'ятеро членів екіпажу. Унаслідок аварії загинули 38 осіб.

В уряді Азербайджану стверджують, що причиною аварії літака Embraer стала російська ракета класу "земля-повітря". Ракету випустили по лайнеру під час польотів безпілотників над Грозним, і її уламки уразили пасажирів і членів екіпажу, вибухнувши поруч із лайнером у середині польоту.

Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов також заявив, що літак Embraer був збитий ракетою російського комплексу протиповітряної оборони "Панцирь-С1".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія хоче прискорити процес відмови у притулку в ЄС вихідцям із "безпечних країн"

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

Поліцейські повідомили про підозру підліткам, причетним до вбивства жителя Прикарпаття

Омбудсман України звернувся до ООН та МКЧХ у зв'язку з черговим розстрілом полоненого

Чеська гуманітарна організація "Людина в біді" допомагатиме з відновленням бізнесу на Херсонщині

Зеленський підписав євроінтеграційний закон про хміль та хмелепродукти

ГУР отримало вертоліт Sikorsky S-76A для здійснення медичної евакуації

Антикорупційні органи повідомили про нову підозру ексзаступнику керівника Офісу президента Смирнову

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА