Інтерфакс-Україна
09:36 30.12.2024

Москва припиняє постачання газу Молдові

1 хв читати
Москва припиняє постачання газу Молдові

ПАТ "Газпром" повідомило, що з 1 січня 2025 року запроваджує обмеження постачань природного газу в Республіку Молдова до 0 куб. м на добу.

Москва аргументує це нібито відмовою Молдови врегулювати заборгованість за попередні постачання і звинувачує "АТ "Молдовагаз" у тому, що компанія регулярно не виконує своїх платіжних зобов'язань за чинним контрактом.

Влада Молдови 2021 року домовилася з "Газпромом" про проведення аудиту історичного боргу Кишинева за газ. Кишинів поставив під сумнів заявлені Москвою $709 млн боргу й висловив готовність сплатити лише $9 млн.

Прокачування російського газу в Молдову відбувалося через територію України, контракт на транзит із якою закінчується 2024 року. В Києві заявили, що не мають наміру продовжувати договір. Повідомлялося також про перспективи постачання російського газу до Молдови через "Турецький потік", Болгарію і Румунію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дві пожежі зафіксовано в Запоріжжі внаслідок атаки ворожих дронів – ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 97 ворожих атак - Генштаб

Міністр оборони Словаччини заявив, що Україна не буде в НАТО і матиме проблеми з перебуванням в ЄС - ЗМІ

У аеропорту Варшави затримано українця за підозрою у намірі вчинити диверсію – ЗМІ

Україна очікує від Чехії оцінки сумісності антиукраїнських заяв спікера Палати депутатів із займаною ним посадою - ЗМІ

Сили оборони України завдають ударів виключно по військових цілях РФ - Генштаб про заяву Сальдо

Ворог окупував 0,72%України за 2025 рік – DeepState

Сибіга привітав Кіпр із початком головування у Раді ЄС, Францію - у G7, Швейцарію - в ОБСЄ, наголосив на продовженні співпраці

Зеленський - президенту Кіпра: Важливо, щоб Україна була серед головних пріоритетів під час кіпрського головування в Раді ЄС

Зеленський анонсував 5 січня зустріч начальників Генштабів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА