Інтерфакс-Україна
10:40 30.12.2024

Чинний президент Хорватії перемагає в першому турі виборів, другий пройде в січні - ЗМІ

1 хв читати
Чинний президент Хорватії перемагає в першому турі виборів, другий пройде в січні - ЗМІ

Чинний президент Хорватії Зоран Міланович перемагає в першому турі президентських виборів, набравши 49% голосів, тоді як його головний суперник Драган Пріморац, кандидат від панівної консервативної партії HDZ, набрав лише 19%, повідомляє Euronews.

"Передвиборчі опитування передбачали, що вони зустрінуться у другому турі 12 січня, оскільки жоден із восьми претендентів на президентські вибори не набрав понад 50% голосів", - ідеться в повідомленні.

Видання зазначає, що Міланович відкрито критикує західну військову підтримку України в її війні проти РФ і є запеклим критиком нинішнього прем'єр-міністра Андрія Пленковича, який, зі свого боку, називає главу Хорватської держави "проросійським" і загрозою міжнародному становищу Хорватії.

Суперник Мілановича на виборах Пріморац заявляв, що "місце Хорватії на Заході, а не на Сході". "Різниця між ним і Мілановичем досить проста: Міланович веде нас на Схід, Пріморац веде нас на Захід", - сказав він.

Із великим відставанням на третьому місці в передвиборчих опитуваннях консервативний незалежний кандидат Марія Селак Распудіч.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Польща депортує 63 особи, в тому числі 57 українців, через заворушення на концерті у Варшаві – Туск

DeepState: Сили оборони зачистили від ворога Степногірськ

Глава МЗС Чехії: Європа сплачує більшість військових і невійськових послуг, що посилює її позицію у мирних перемовинах

Рада адвокатів України обрала трьох кандидатів до конкурсної комісії з відбору членів ВККС

Матернова вітає призначення нового члена ВККС: Україна продовжує судову реформу

Законопроєкти щодо Defence City схвалені фінкомітетом ВР до 2-го читання

На покровський напрямок виділені додаткові сили для знищення диверсійних груп противника – речник Генштабу ЗСУ

Заступник мера Києва Прокопів звільнений з-під домашнього арешту

Україна та Мексика підписали меморандум щодо наукової співпраці в Антарктиці – НАНЦ

Суд зобов’язав підрядника повернути майже 900 тис. грн за невиконані умови договору з будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА