Інтерфакс-Україна
22:00 31.12.2024

Заявка на транзит російського газу через Україну 1 січня знизилася до нуля

2 хв читати
Заявка на транзит російського газу через Україну 1 січня знизилася до нуля

Заявка на транзит російського природного газу через Україну на середу, 1 січня 2025 року, знизилася до нуля, свідчать оперативні дані "Оператор ГТС України" станом на 20:58.

Крім нульової номінації на вході в українську систему через Суджу (станом на 31 грудня вона становила 40,4 млн куб. м), також значиться нульова номінація на головному виході з ГТС України в точці Ужгород/Велькі Капушани (станом на 31 грудня вона становила 35,9 млн куб. м).

Як повідомлялося, договір між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" на організацію транспортування, транспортну угоду між НАК і ОГТСУ, а також міжоператорську угоду між ОГТСУ і "Газпромом" було підписано 30 грудня 2019 року. Контракт за принципом "качай або плати" передбачає транзит 2020 року - 65 млрд куб. м газу, 2021-2024 - по 40 млрд куб. м газу на рік.

Представники української влади 2024 року неодноразово заявляли, що Україна не має наміру підписувати з РФ дію транзитного контракту після його завершення. Водночас було заявлено про переговори щодо постачання азербайджанського газу в Європу через Росію та Україну, хоча Баку не має у своєму розпорядженні значного вільного ресурсу.

Остаточну крапку в питанні продовження транзиту 2025 року поставив президент України Володимир Зеленський 19 грудня на полях Саміту ЄС у Брюсселі: "ми не займатимемося продовженням транзиту російського газу, ми не даватимемо можливості заробляти додаткові мільярди на нашій крові".

Результати проведених за сприяння USAID стрес-тестів показали, що ГТС і ПСГ України готові працювати в умовах нульового транзиту.

У Європейській комісії заявляють про готовність ЄС до зупинки транзиту російського газу територією України, і наявність альтернативних маршрутів постачання неросійського газу.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль обговорив з новим міністром оборони Чехії розвиток безпекової співпраці

Глава ОВА просить одеситів зберігати витримку

Сенат США затвердив оборонний бюджет на 2026 рік, $400 млн передбачені для України – Стефанішина

США та Європа пропонують багаторівневі гарантії безпеки для України після війни

Держприкордонслужба: На Одещині рух до окремих пунктів пропуску через державний кордон з Молдовою обмежено через атаку РФ

Паліса: Проінформували представників посольств партнерів про ситуацію на фронті, стан енергетики та потреби Сил оборони

У канцелярії президента Польщі підтвердили офіційний візит Зеленського у п'ятницю

Український урядовий борт здійснив посадку в Польщі

Суд переніс на невизначений термін розгляд справи про розірвання договору оренди УПЦ (МП) з Києво-Печерською лаврою

Ворог ударив по цивільному авто на Одещині: загинула мати, троє дітей постраждали

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА