Інтерфакс-Україна
09:53 03.01.2025

Мінкультури звернеться до ЮНЕСКО з проханням створити механізм захисту архітектурної цілісності вулиць історичного центру Києва

2 хв читати

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України звернеться до ЮНЕСКО з проханням створити механізм збереження і захисту архітектурної цілісності вулиць історичного центру столиці.

"У перший ранок нового 2025 року ворог вразив будівлю Національної спілки письменників України (НСПУ). Вона є однією зі знакових пам’яток Липок та урядового кварталу. Її збудували наприкінці 19-го століття не одразу, а в кілька етапів. Київський архітектор Володимир Ніколаєв, окрім будівлі НСПУ, опікувався і спорудженням в Києві Володимирського собору, Оперного театру та загалом 27-ми громадських будівель", - ідеться в повідомленні міністерства.

Зазначається, що одним із господарів будівлі був мільйонер-цукрозаводчик Сімха Ліберман, який добудовував будинок, надавши йому не лише сьогоднішнього вигляду, а й своє ім'я - Маєток Лібермана.

У відомстві розповіли, що на початку 2024 року на фасаді Будинку письменників встановили меморіальну дошку, присвячену тому, що 1989 року тут відбувалися перші збори, на яких організовувався Народний рух України.

"Міністерство культури та стратегічних комунікацій України має намір звернутися до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) з проханням сприяти створенню механізму збереження та захисту архітектурної цілісності вулиць історичного центру столиці, незалежно від статусу будівель або форми їх власності", - ідеться в повідомленні.

Очікується, що системний підхід допоможе захистити культурну спадщину як невіддільну частину національної ідентичності та створить базу даних для відновлення історичних будівель і споруд.

Як повідомлялося, під час атаки безпілотних літальних апаратів у ніч на 1 січня зазнали пошкоджень будівля Національного банку України на вул. Інститутській, 9 та житловий будинок навпроти на вул. Інститутській, 10/2, що стоїть на розі вул. Банкової, а також Будинок письменників України в центральній частині Печерського району столиці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль обговорив з новим міністром оборони Чехії розвиток безпекової співпраці

Глава ОВА просить одеситів зберігати витримку

Сенат США затвердив оборонний бюджет на 2026 рік, $400 млн передбачені для України – Стефанішина

США та Європа пропонують багаторівневі гарантії безпеки для України після війни

Держприкордонслужба: На Одещині рух до окремих пунктів пропуску через державний кордон з Молдовою обмежено через атаку РФ

Паліса: Проінформували представників посольств партнерів про ситуацію на фронті, стан енергетики та потреби Сил оборони

У канцелярії президента Польщі підтвердили офіційний візит Зеленського у п'ятницю

Український урядовий борт здійснив посадку в Польщі

Суд переніс на невизначений термін розгляд справи про розірвання договору оренди УПЦ (МП) з Києво-Печерською лаврою

Ворог ударив по цивільному авто на Одещині: загинула мати, троє дітей постраждали

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА