Інтерфакс-Україна
11:06 03.01.2025

Лише 0,6% електронних петицій до Верховної Ради набрали необхідну кількість голосів за час дії сервісу

3 хв читати
Лише 0,6% електронних петицій до Верховної Ради набрали необхідну кількість голосів за час дії сервісу

За час дії сервісу електронних петицій до Верховної Ради України лише 20 петицій (0,6%) набрали необхідну кількість голосів громадян і були розглянуті.

Сервіс електронних петицій на сайті українського парламенту (https://itd.rada.gov.ua/services/petitions) запрацював у жовтні 2015 року. Згідно із законодавством, і з початку запуску, і наразі для розгляду поданої громадянами петиції необхідно, щоб вона набрала щонайменше 25 тис. голосів протягом щонайбільше 3 місяців від дня оприлюднення.

Згідно з даними сайту, за весь час дії сервісу електронних петицій, адресованих парламенту, до ВРУ надійшла 3131 петиція від громадян.

Із них 3070 не набрали необхідної кількості голосів для розгляду, а 20 петицій (0,6%) набрали, їх було розглянуто і на них надано відповіді.

Так, 25 тис. голосів набрали такі петиції: "Про позбавлення повноважень народного депутата Верховної Ради України Миколи Тищенка у зв'язку з його аморальним поводженням, рейдерством, рекетом, зловживанням службовим становищем, перевищенням повноважень", "Про термінове прийняття законопроєкту №9560-1", "Прошу підтримати зміни до закону про виїзд за кордон під час воєнного стану українським морякам, на підставі наявності в них морських (чинних) документів", "Захист спрощеної системи оподаткування, шляхом термінового розгляду та прийняття законопроєкту 3853-1", "Родичі загиблих в українсько-російській війні вимагають створення ТСК щодо розслідування можливої державної зради", "Про не розгляд законопроєкту №2681 як такого, що порушує права профспілок в Україні", "Законопроєкт "Про працю" №2708", "Вони живі, вони все відчувають, у них є душа", "Заборонити тестування косметики на тваринах", "Захист дітей від сексуального насильства", "Вимагаємо повернути залізничникам, які безпосередньо здійснюють організацію залізничних перевезень та забезпечують безпеку руху поїздів, право дострокового виходу на пенсію за вислугу років", "У законопроєкті №10237 не забороняти використання квартир у багатоквартирних будинках як закладів тимчасового проживання", "Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини - захистити конституційні права громадян", "Припинити антиукраїнську діяльність телеканалів "112 Україна" та NewsOne", "За заборону виробництва хутра в Україні", "Щодо захисту традиційних цінностей та інституту сім'ї", "Просимо вжити заходів для припинення пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей", "Підтримка закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансування ВНЗ I-II рівнів акредитації)", "Про термінове прийняття закону України №5240", "Захистимо професійну освіту України! (законопроєкт "Про професійну освіту" (реєстр. №3231)" та "Петиція щодо обмеження імпорту, виробництва та обігу поліетиленових пакетів в Україні".

Крім того, наразі збір підписів триває за 41 петицією.

Як повідомлялося, за час дії сервісу електронних петицій до уряду (із серпня 2016 року) лише 0,8% (36 із 4619) набрали необхідну кількість голосів громадян і були розглянуті.

За час дії сервісу електронних петицій до Київської міської ради (з жовтня 2015 року) 211 із 8 572 петицій (2,46%) набрали необхідну кількість голосів містян і їх розглянули.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Jerry Heil, NEMO і Käärijä виступлять на сцені "Євробачення-2025"

Нацполіція: ліквідовано організацію, яка вербувала і шантажувала жінок задля сексуальної експлуатації в Україні та за кордоном

Зеленський готовий зустрітися у Стамбулі тільки з Путіним — Подоляк

ССО знищили ворожий новітній Бук-М3 та РСЗВ "Ураган-1"

Колишній працівник Рівненської АЕС готував повітряну атаку на ЛЕП

Каннський кінофестиваль відкриває свою програму "Трьома фільмами для України" - Держкіно

Електронна черга на заблокованому польськими протестувальниками ПП "Ягодин-Дорогуськ" скоротилась вдвічі

Україна готова представити дорожні карти реформ країнам-членам ЄС та Єврокомісії - Стефанішина

Китай скасував заборону на прийом поставок літаків Boeing

Перший півфінал "Євробачення-2025" відбудеться у вівторок, українці за кордоном зможуть проголосувати за Ziferblat

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА