Інтерфакс-Україна
11:20 03.01.2025

"Метінвест" налагодив випуск захисних панцирів для ЗРК Patriot

2 хв читати

Гірничо-металургійна група "Метінвест" у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова освоїла випуск броньованого захисту для модуля управління комплексом MIM-104 Patriot, який захищає українське небо від ворожих атак.

Згідно з пресрелізом групи в п'ятницю, інженери "Метінвесту" вже змонтували першу броню на робочий модуль управління системою ППО.

Водночас наголошується, що "Метінвест" продовжує активно розширювати лінійку захисних виробів для української армії, що підвищує рівень безпеки та захищає життя захисників і військову техніку. Компанія освоїла виробництво сталевих екранів для основних вітчизняних танків Т-64 і Т-72, американських танків M1 Abrams і БМП Bradley, а також готується інтегрувати їх на різні модифікації Leopard 2. Бійці вже отримали понад 300 екранів.

Керівник напряму сталевого виробництва "Метінвесту" для потреб української армії, операційний директор групи Олександр Мироненко зазначив, що захисники неба також потребують надійного захисту.

"Оскільки це один із головних напрямів ініціативи Сталевий Фронт, в якому ми маємо великий досвід, недивно, що саме нам довірили таку відповідальну місію. За півтора місяця ми з нуля створили проєкт і за кресленнями виготовили з української бронесталі Метінвесту щит для екіпажу ЗРК Patriot, який гарантує захист від уламкових уражень як оборонцям, так і комплексу керування системою ППО. Шеф-монтаж броні також здійснювали наші досвідчені інженери", - пояснив Мироненко.

У компанії уточнили, що інженери "Метінвесту" налагодили виробництво унікального бронепанцира для мозкового центру ЗРК Patriot, який забезпечує управління цією системою протиповітряної оборони. Захист екіпажу від осколкових уражень виготовлено зі сталі марки 30ХН2МА, що має поліпшені характеристики зносостійкості, міцності, в'язкості та опору механічним навантаженням.

Панцир складається з майже 200 елементів - пластин броньованої сталі товщиною до 8 мм, які захищають центр управління комплексом ППО. Загальна вага панцира перевищує 2,6 тонни, однак це не впливає на функціональність чи мобільність комплексу. Над створенням панцира для ЗРК Patriot працювала команда проєктних інженерів, які керували роботою токарів, слюсарів, механоскладальників та електрогазозварників.

Система Patriot - зенітний ракетний комплекс. Серцевина системи - радар AN/MPQ-53 Рatriotс. Ця багатоцільова радіолокаційна станція з пасивною фазованою антенною решіткою (ПФАР), що працює в G- або H-діапазонах. Patriot використовує передові ракети-перехоплювачі з повітря і високоефективні радіолокаційні системи. Максимальна дальність виявлення повітряних цілей становить 170 км.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна планує за 5 років залучити понад $2 млрд в понад 20 проєктів в сфері критично важливих матеріалів – URC2025

Росія вночі використала по Україні 26 крилатих ракет і 597 дронів, потрібні жорсткі вторинні санкції – Зеленський

Унаслідок атаки РФ на Львів пошкоджено три корпуси Львівської політехніки – місцеве ЗМІ

Атака на Чернівці: двоє загиблих, 4 важкопоранених, 10 легкотрамованих – ДСНС

ГУР зафіксувала черговий доказ воєнних злочинів РФ, зокрема 155 бригади морської піхоти

Кількість постраждалих через нічну атаку по Львову зросла до шести людей, серед них дитина – ОВА

Редакція ZN.UA виступила з заявою стосовно "тиску влади на голову ЦПК Віталія Шабуніна"

Начальник Чернівецької ОВА спростував смерть ще двох важкопоранених у Чернівцях, кількість жертв двоє

До чотирьох зросла кількість постраждалих від російського удару по Полтавській громаді - ОВА

На Черкащині внаслідок російської атаки пошкоджені будинки та електромережі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА