Інтерфакс-Україна
20:27 06.01.2025

Пошкодження морських кабелів може мати лише непрямий вплив на синхронізацію енергосистем Балтії з ЄС - Міненерго Литви

2 хв читати

Пошкодження підводного енергокабелю Estlink 2 між Фінляндією та Естонією, яке сталося 25 грудня в Балтійському морі, загалом не загрожує синхронізації країн Балтії з континентальними європейськими електромережами, що запланована на лютий, заявив міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас.

"Років десять тому були різні сценарії, зокрема синхронізація з Північними країнами, і в цьому випадку виникла б загроза. У цьому разі, оскільки синхронізація здійснюється через Польщу, такої технічної загрози немає", - сказав Вайчюнас радіостанції Ziniu radijas, зазначивши, що може бути "непрямий вплив" - проблеми з резервними потужностями.

Вайчюнас повідомив, що наразі триває моніторинг і патрулювання електрокабелю NordBalt, що з'єднує Литву і Швецію, й аналізуються інші плани, зокрема підготовка до відновлення кабельних з'єднань у разі потреби.

Прем'єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас повідомив ЗМІ, що балтійські та скандинавські країни посилять контроль за суднами в Балтійському морі після пошкодження підводного електричного кабелю між Фінляндією та Естонією.

За його словами, наразі країни працюють над планом із захисту енергетичної інфраструктури.

З наступного року служба громадської безпеки охоронятиме об'єкти LitPol Link в Алітусі, інфраструктуру інтерконектора NordBalt у Клайпеді, а також центр оброблення даних Litgrid у Вільнюсі та електростанцію Lietuvos elektrine в Електренай. Кабінет міністрів дав згоду на це в першій половині грудня.

Як повідомляє керуюча енергомережами Латвії Augstsprieguma tikls (AST), через пошкодження Estlink 2 може бути перенесено перевірку ізольованої роботи енергосистеми Балтії.

Відключення від БРЕЛЛ відбудеться вранці 8 лютого і на наступні два дні намічена перевірка ізольованої роботи енергосистеми Балтії. Рішення про перенесення тесту з ізольованої роботи може бути ухвалено найближчими тижнями, повідомив член правління AST Гатіс Юнгханс.

Він акцентував увагу на тому, що якщо тест буде перенесено, то це жодним чином не вплине на синхронізацію - її буде здійснено в будь-якому разі.

Водночас у понеділок стало відомо, що два кабелі між Фінляндією та Естонією, які, ймовірно, були пошкоджені танкером Eagle S, відремонтовано.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 142 ворожі атаки - Генштаб

В оточенні Макрона кажуть про відсутність доказів атаки на резиденцію Путіна – ЗМІ

Мінрозвитку за пів року запустить нову цифрову процедуру відкриття внутрішніх автобусних маршрутів

Камишін вийшов з наглядової ради "Укрзалізниці", Милованов – "Укроборонпрому"

МЗС України засудило святкування влаштовані окупантами в Маріупольському драмтеатрі

Росія саботує мирні переговори хибними заявами, це не поведінка країни, яка прагне миру - президент Молдови

Нацдепозитарій України замість Юдіна очолить його заступниця Адамовська

Кабмін звільнив заступницю міністра енергетики Юхимчук, підтвердив Мельничук

12-та бригада "Азов" зайняла смугу оборони на добропільському напрямку

Японія перерахувала близько 47,7 млн євро на відбудову України та погодила запуск нової фази Програми екстреного відновлення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА