Інтерфакс-Україна
18:43 08.01.2025

Глава МЗС Фінляндії наголосила, що НАТО не становить загрози для РФ, і висловила сподівання на вступ України до Альянсу в майбутньому

2 хв читати
Глава МЗС Фінляндії наголосила, що НАТО не становить загрози для РФ, і висловила сподівання на вступ України до Альянсу в майбутньому

Чинна голова ОБСЄ, міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен наголосила, що НАТО не становить жодної загрози для РФ і висловила сподівання на вступ України до Альянсу в найближчому майбутньому.

"Ми дуже ясно даємо зрозуміти в наших повідомленнях, не лише американській аудиторії та пану майбутньому президенту Трампу і його команді, що з боку НАТО немає жодної загрози. Це багато в чому давній російський наратив звинувачення НАТО або так званого розширення НАТО у власній агресії", - сказала Валтонен на пресконференції з українським колегою Андрієм Сибігою, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

Вона наголосила, що НАТО - оборонний альянс, що не становить загрози для Росії. Глава МЗС зазначила, зокрема, що Фінляндія не становить загрози для Росії як член НАТО або без членства в НАТО.

"По-друге, НАТО не розширюється силою. НАТО розширюється, коли вільні люди в демократичних країнах вирішують приєднатися. І це, безумовно, сталося у Фінляндії та Швеції. І це одного разу, і, сподіваюся, в найближчому майбутньому, станеться і з українським народом, оскільки вони так вирішать. Знову ж таки, це не є загрозою нікому", - заявила міністерка.

Раніше обраний президент США Дональд Трамп на пресконференції в Мар-а-Лаго (Флорида) заявив, що "може зрозуміти почуття" РФ через прагнення України до НАТО і застеріг, що війна може загостритися. Трамп розкритикував тактику ведення переговорів із Україною президента Джо Байдена і заявив, що "в цих переговорах було зроблено багато помилок".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

62-річна жінка загинула внаслідок атаки російського дрона на Запорізьку область - ОВА

Експосол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс очолила британську дипломатичну місію у Польщі

Троє людей, серед них двоє рятувальників, поранені за добу на Сумщині через атаки дронів РФ

Оприлюднені СБУ докази щодо Гусарова стосуються подій, що відбулись задовго до початку його роботи у НАБУ, заявили в Бюро

На Харківщині двоє підлітків підірвалися на ВНП, їх шпиталізовано у тяжкому стані

Кабінет міністрів після ворожого влучення у Будинок уряду провів засідання у Клубі Кабміну

Єрмак провів відеодзвінок з радниками з національної безпеки Великої Британії, Німеччини, Італії та Франції

Оптимізація мережі місцевих судів почнеться з кількох модельних судів – заступниця керівника ОП

"Птахи Мадяра" уразили НПС "Второво" у Володимирській області РФ

Прем'єру Франції винесли вотум недовіри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА