Інтерфакс-Україна
04:43 09.01.2025

Ціни на українську сою до кінця січня можуть сягнути $400-410/тонна - аналітики

1 хв читати

Незважаючи на сезонний спад активності на світовому ринку у святковий період, українські експортери сої зберігають свої позиції, повідомили в аналітичному кооперативі «Пуск», створеному в рамках Всеукраїнської аграрної ради.

"Незважаючи на складну економічну ситуацію в Китаї, яка може знизити імпорт сої до 95-100 млн тонн, ринок демонструє стабільність. Із серпня минулого року ціни на біржі тримаються в стабільних межах, а короткострокові падіння швидко компенсуються. Це говорить про те, що біржовий ринок поки що ігнорує глобальні виклики. Звісно, високі світові запаси надають невизначеності, але тенденція до відновлення цін зберігається. Українські експортери сої можуть використати цей період для зміцнення своїх позицій", - вважають аналітики.

Вони зазначили, що історично січень, лютий і березень демонструють тенденцію зростання цін на сою. У зв'язку з цим вони прогнозують підвищення цін на сою в Україні вже до кінця січня.

"Уже зараз ми бачимо підвищення цін: на внутрішньому ринку вони зросли на 200-300 грн/тонна, а у валютному вираженні - на $3-5/тонна. Можна прогнозувати, що умовні ціни на базисі СРТ складуть $400-410/тонна в січні, а в лютому-березні навіть перевищать цей рівень. Це сприятливий період для аграріїв, які планують реалізацію продукції", - резюмували в "Пуск".

Джерело: https://uacouncil.org/uk/post/ukrainska-soa-vidnovlue-pozicii-na-svitovomu-rinku-popri-skorocenna-importu-kitaem

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Російські обстріли в Миколаєві призвели до руйнування приватних будинків та пошкодження багатоповерхівок — мер

Мінекономіки анонсує засідання інвестфонду Україна-США у вересні

В Херсоні почали підʼєднувати абонентів до електромережі

Внаслідок авіаудару по Херсону постраждала літня жінка — МВА

У Миколаєві повідомляють про вибух та відключення світла в області — влада

Пошкодження мосту в Херсоні ускладнило логістику — мешканців закликають евакуюватися в інші райони міста

У Херсоні зникло світло: причини зʼясовують — ОВА

Сирський: Росіяни вдаються до тактики "тотального просочування" із нарощуванням диверсійних дій у нашому тилу

Зеленський: Росія затягує війну, отже, буде отримувати справедливі відповіді

Кабмін погодив звільнення Сергія Гайдая з посади голови Мукачівської РДА — Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА