Інтерфакс-Україна
10:43 09.01.2025

Затримано агентів РФ, причетних до організації теракту в Дніпрі

2 хв читати
Затримано агентів РФ, причетних до організації теракту в Дніпрі

Правоохоронці затримали агентів РФ, які виготовили вибуховий пристрій для терористичного акту біля територіального центру комплектування в Дніпрі, який призвів до загибелі однієї людини, повідомили в Службі безпеки України в четвер.

"Служба безпеки та Національна поліція затримали ще двох фігурантів, які причетні до теракту у Дніпрі 14 грудня 2024 року... Наразі затримано двох агентів країни-агресора, які діяли окремо від "виконавця" і зробили йому саморобний вибуховий пристрій (СВП). Фігурантами виявилися 33-річний дезертир, який самовільно залишив військову частину України і переховувався у Дніпрі, та його 25-річна дружина", - йдеться в повідомленні відомства в телеграмі.

Слідство встановило, що подружжя під час пошуку "легких" заробітків на тематичних телеграм-каналах потрапило в поле зору спецслужб РФ, які згодом дистанційно завербували подружжя.

Повідомляється, що за інструкцією спецслужб вони виготовили вибухівку, а потім сховали її в пакет і заклали в заздалегідь визначену схованку.

"Після цього зрадники віддалено стежили за тим, як "виконавець" забрав зі схованки СВП, про що месенджером доповіли своєму російському куратору. Щоб їхні вилазки не викликали підозр, фігуранти брали із собою свою 3-річну дитину. Після теракту подружжя російських агентів переїхало до іншої орендованої квартири. Там вони намагалися "заплутати сліди" і "залягти на дно", щоб потім продовжити співпрацю з рф", - повідомляє СБУ.

Працівники Нацполіції та СБУ затримали обох зловмисників за новою адресою проживання, під час обшуку в них вилучено мобільні телефони, одяг із доказами злочинів, а також російські інструкції для виготовлення СВП.

Обом затриманим повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: чч. 2, 3 ст. 258 (терористичний акт, вчинений за попередньою змовою групою осіб, що призвів до загибелі людини); ч. 1 ст. 14 (готування до злочину).

Зазначається, що раніше правоохоронці повідомили про підозру в теракті виконавцю злочину.

"Усі троє зловмисників перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна", - ідеться в повідомленні.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Дніпропетровській області, оперативний супровід - працівники УСБУ та ГУНП в області.

Як повідомлялося, 14 грудня 2024 року о 14:45 в одному з районів м. Дніпра поблизу будівлі ТЦК та СП стався вибух саморобного вибухового пристрою. Унаслідок теракту загинув чоловік. Важко поранено ще одного чоловіка та двох поліцейських, які в той час перебували на службі. Пошкоджено житлові будинки поблизу.

16 грудня правоохоронці затримали підозрюваного в закладенні вибухового пристрою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони направило запит МОЗ на часткове розбронювання медиків – міністр Ляшко

СБУ заочно повідомила про підозру окупантам, які віддали наказ відрізати голову полоненому воїну ЗСУ

Кількість постраждалих у передмісті Харкова зросла до 12, з них 7 дітей – прокуратура

Нацполіція вилучила майно підсанкційної групи компаній, яка продовжила користування надрами попри арешт і зупинення дозволів

Винні в катуваннях та вбивствах українців, у тому числі журналістки Рощиної, повинні понести відповідальність - Єврокомісія

Нардеп Железняк очікує на часткове підписання інвестугоди з США цього тижня

Шмигаль доручив розглянути можливість запровадження прискорених підходів до відновлення інфраструктури теплопостачання

Волц: Оборона України "має бути під європейським керівництвом"

Жителі Києва, чиє житло пошкоджено обстрілом 24 квітня, подали вже 46 заяв на компенсацію оренди

Сильний вітер очікується 1 травня на півночі та в центрі України, 2-3 травня - заморозки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА