Мазут після аварії ростанкерів сягнув узбережжя Євпаторії та коси Біляус - Міндовкілля
Нафтопродукти, що потрапили до Чорного моря після аварії двох російських танкерів у Керченській протоці, досягли берегів Євпаторії та коси Біляус, повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
"За інформацією медіа, нафтопродукти вже дісталися берегів Євпаторії, а також коси Біляус, яка є перемичкою між солоним озером Донузлав і Чорним морем, що підтверджує наші попередні прогнозні розрахунки. Також нафтопродукти та мертвих птахів було знайдено на пляжах біля селища Мирне, що знаходиться північніше Євпаторії", - йдеться в повідомленні в телеграм-каналі в п'ятницю.
Крім того, у четвер, 9 січня, в Національному природному парку "Тузловські лимани" було виявлено птаха, покритого мазутом. Уже в п'ятницю птах загинув і його направили на дослідження в Український науковий центр екології моря (УкрНЦЕМ). "Цей випадок потребує додаткового дослідження, щоб відповісти на питання, чи пов'язаний цей птах з аварійною ситуацією, що сталася в Керченській протоці", - зазначається в повідомленні.
Для оцінки можливого подальшого поширення мазуту на захід і досягнення узбережжя Одеської області, УкрНЦЕМ провів прогнозування його поширення у водному середовищі до 16 січня 2025 року. Для цього використовували систему NOAA GNOME. Згідно з отриманими даними, більша частина мазуту з плям, зафіксованих на супутниковому знімку, досягають прибережних зон південного узбережжя Криму під впливом метеорологічних і гідродинамічних умов.
Отже, за актуальними прогнозами, узбережжя Одеської області протягом найближчого тижня не перебуває під загрозою забруднення мазутом.
Відповідно до звернень Міндовкілля до міжнародних організацій отримано відповіді від Секретаріату Комісії із захисту Чорного моря від забруднення щодо проведення позачергового засідання Комісії, а також від Секретаріату Міжнародної морської організації (IMO) щодо запланованого розгляду зазначеного питання на відповідному засіданні.
15 грудня повідомлялося про потопаючі в Керченській протоці два танкери – "Волгонефть 212" і "Волгонефть 239". Танкери переміщали мазут. У морі фіксують розлив нафти.
17 грудня міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук повідомила, що попередньо збитки внаслідок аварії двох танкерів у Керченській протоці можуть сягати $14 млрд.
Уранці 9 січня спікер ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що нафтопродукти можуть досягти узбережжя Одеси та Миколаєва.