19:04 11.01.2025

Соціал-демократи затвердили Шольца  кандидатом на посаду канцлера ФРН на парламентських виборах

1 хв читати
Соціал-демократи затвердили Шольца  кандидатом на посаду канцлера ФРН на парламентських виборах

Соціал-демократична партія Німеччини (SPD) на партійній конференції в суботу обрала чинного канцлера ФРН Олафа Шольца кандидатом на цю посаду на парламентських виборах 23 лютого 2025 року, передає видання Tagesschau.

За Шольца проголосувала більшість делегатів, проти було подано лише кілька голосів. Раніше німецькі ЗМІ зазначали, що це голосування буде не більше ніж формальністю.

Як повідомляє Tagesschau, у партії точилися дебати на тему, чи не віддати перевагу під час вибору кандидатури від SPD главі Міноборони ФРН Борису Пісторіусу. Однак у підсумку Пісторіус публічно відмовився від участі в боротьбі.

Німецькі партії готуються до дострокових виборів, намічених на 23 лютого, на сім місяців раніше терміну. Дотепер кандидатами в канцлери також є лідер Християнсько-демократичного союзу (CDU) Фрідріх Мерц і віцеканцлер Роберт Габек від партії "Союз 90/Зелені" (Bündnis 90/Die Grünen).

За даними агентства Associated Press, опитування громадської думки напередодні виборів показують, що електорат віддає перевагу CDU і Мерцу з 30% підтримки. Ультраправа "Альтернатива для Німеччини" (AfD) - на другому місці за популярністю з 20% рейтингу. Однак інші партії відмовляються працювати з AfD. Віддати голос за SPD висловлювали готовність 14 - 17% опитаних.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський підписав указ про санкції, які блокують проросійських пропагандистів

Диверсанти спалили вежі зв'язку біля Краснодара в РФ - ГУР

Російські війська посилюють тиск на Велику Новосілку - британська розвідка

Чистий приплив в Україну за тиждень після свят становив 25 тис. осіб

Правоохоронці перекрили канал збуту зброї представникам кримінальних кіл

Три міністри Ізраїлю подали у відставку на знак протесту проти угоди з ХАМАС

Припинено діяльність нелегального онлайн-казино з Дніпра з річним оборотом понад 2 млрд грн

Сили оборони півдня: Окупанти провели три штурми на запорізькому напрямку, обстрілюють прифронтові селища

Міністр агрополітики підписав Меморандум з боротьби з торгівлею вкраденим українським зерном з британським і литовським колегами

Ізраїль оголосив про початок припинення режиму вогню в Газі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА