Інтерфакс-Україна
12:28 14.01.2025

У Міноборони закликали країни "Рамштайну" інвестувати в ОПК України

2 хв читати
У Міноборони закликали країни "Рамштайну" інвестувати в ОПК України
Фото: Міністерство оборони України

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергій Боєв закликав збільшити інвестування в оборонну промисловість України, зокрема за рахунок доходів від заморожених російських активів, і наголосив на високому експортному потенціалі протестованих на полі бою озброєнь після завершення війни, повідомила пресслужба Міноборони.

"Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергій Боєв виступив на засіданні національних директорів з озброєння країн-учасниць Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбулася у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі", - йдеться в повідомленні Міноборони України на сайті у вівторок.

У повідомленні наголошується, що українська оборонна промисловість в умовах повномасштабного вторгнення РФ наростила обсяги виробництва в понад 20 разів, водночас потребує подальших інвестицій і розвитку напряму спільних підприємств.

"Український ОПК використовується не на повну, існує брак фінансування потужностей. Водночас лише за 2023-2024 роки українське виробництво артилерійських систем збільшилося втричі, бронетранспортерів – у 5 разів, протитанкової зброї – вдвічі, а боєприпасів - у 2,5 раза. Україна може виробляти понад 4 млн БПЛА на рік за умови повноцінного фінансування виробництв", - заявив Боєв, висловлювання якого перед учасниками засідання наводить пресслужба Міноборони.

Заступник міністра наголосив на необхідності збільшувати та прискорювати виробництво техніки й боєприпасів. Також акцентував на важливості бойового досвіду України для розвитку інновацій та технологічного покращення вже наявної техніки.

"Боєприпаси залишаються потребою номер один, навіть з огляду на збільшення виробництва. Протиповітряна оборона, важка техніка, інженерна техніка – потенційні продукти спільних промислових об’єктів", - зазначив Боєв.

У повідомленні наголошується, що Боєв акцентував на тому, що використання доходів від заморожених російських активів може стати додатковим ресурсом для українського ОПК та спільних підприємств. Крім того, ще актуальнішим стає питання локалізації підприємств, що займаються ремонтом техніки, переданої партнерами. Це значно спростить логістичний ланцюжок та заощадить кошти, що можуть бути перенаправлені за потребою.

Боєв також наголосив, що спільно вироблене і протестоване на полі бою озброєння може бути експортоване до партнерів після завершення війни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак: створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України це більше, ніж політична заява

ЄС спрямував €1 мільярд з надприбутків від російських активів на оборонну промисловість України - Умєров

Український павільон DAKH: Vernacular Hardcore відкрився на Biennale Architettura 2025 у Венеції

Умєров обговорив на зустрічі із делегацією Міноборони ФРН посилення системи ППО та перспективи співробітництва у сфері ОПК

На фронті від початку доби відбулось 162 зіткнення - Генштаб

Насіров вийшов з-під варти під внесену за нього заставу в 40 млн грн - ЗМІ

За дві доби "перемир'я" РФ не припинила обстрілювати Сумщину, загинули троє цивільних та семеро поранені - ОВА

МЗС України: Україна розцінює присутність лідерів іноземних держав на параді в Москві як недружній крок

Посольство США попереджає про загрозу значної повітряної атаки

МЗС України: Україна розцінює присутність лідерів іноземних держав на параді в Москві як недружній крок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА