Інтерфакс-Україна
15:10 15.01.2025

В Україну з полону РФ повернулися 25 осіб, серед них захисники "Азовсталі" - Зеленський

2 хв читати
В Україну з полону РФ повернулися 25 осіб, серед них захисники "Азовсталі" - Зеленський
Фото: https://t.me/V_Zelenskiy_official/12978

Президент України Володимир Зеленський повідомив про повернення з російського полону 25 цивільних і військових українців, серед яких є захисники заводу "Азовсталь" і міста Маріуполя.

"Сьогодні додому, в Україну, повертаються ще 25 наших людей. Це наші військові та цивільні. Серед них захисники Маріуполя й "Азовсталі"", а також нашої Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини. Хлопці мають важкі поранення та хвороби. Кожен із них отримає всю необхідну медичну допомогу", - написав Зеленський у телеграмі в середу.

Він подякував Об'єднаним Арабським Еміратам "за сприяння, щоб сьогоднішня подія стала можливою", і команді, "яка шукає наших людей і організовує цю важливу роботу".

"Повернення своїх людей додому - те, над чим Україна постійно працює. І ми не зупинимося, доки не повернемо всіх наших", - резюмував Зеленський.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що додому повернулися тяжкопоранені та тяжкохворі захисники, які тривалий час провели в неволі. "Серед повернутих є також цивільний. Його окупанти захопили на Київщині та незаконно утримували", - написав омбудсмен у телеграмі.

За його словами, наймолодшому повернутому лише 24 роки, найстаршому - 60. "Наші люди мають низку хвороб, зокрема це туберкульоз, онкологія, гангрена. Також є українці зі втратою зору, ампутацією кінцівок, іншими пораненнями", - повідомив Лубінець.

Омбудсмен розповів, що Україна також змогла повернути поранених українських військовослужбовців із Курської області.

За його словами, повернення стало можливим завдяки роботі Координаційного штабу з поводження з військовополоненими, українських перемовників і підтримці міжнародних партнерів ОАЕ.

"Далі у пріоритеті - надання повернутим необхідного спектру медичної допомоги, виконання операцій і реабілітація", - розповів Лубінець.

У свою чергу Служба безпеки України оприлюднила ексклюзивне відео, зазначивши, що 15 січня Україна та РФ здійснили "репатріацію важкопоранених і тяжкохворих військополонених, як це передбачено Женевською конвенцією".

Раніше про проведений обмін полонених "25 на 25" повідомили росЗМІ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

БЕБ оголосило в розшук акціонерів Укрбудіневстбанку

Росіяни окупували село Коптєве Донецької області – DeepState

МВС створило спеціальний портал для координації осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Глава МВС: ключове в реформі правоохоронної системи – створення чіткої архітектури, без дублювання функцій

Азербайджан почав розслідування вбивства своїх громадян російськими силовиками

Начальник Київської МВА ініціював облаштування модульних укриттів у місті

У червні Харків пережив найбільшу кількість повітряних атак з початку повномасштабного вторгнення –мер

Для українців стали доступні послуги цифрового нотаріату в 40 посольствах і консульствах України – Сибіга

Закон №4487-ІХ про скасування декретів 90-х про створення держоб'єднань у ПЕК підвищить прозорість управління у галузі – Рада

Уряд Швеції вивільняє майже 1,7 млрд крон для збільшення допомоги Україні та гуманітарних зусиль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА