Інтерфакс-Україна
00:01 16.01.2025

Питання про нейтральний статус України буде частиною переговорів з РФ – Рубіо

2 хв читати

Сенатор США Марко Рубіо (Marco Rubio), обраний Дональдом Трампом на посаду державного секретаря, погодився з думкою колеги по партії сенатором Рендом Полом (Rand Paul), що концепція нейтральної України, яка не входить до НАТО, може бути частиною переговорів про припинення війни.

"Очевидно, це те, що зрештою буде частиною будь-яких переговорів. Я згоден з вашою точкою зору, що ми хочемо бути реалістами тут на секунду, тому що я думаю, що ми втратили мистецтво реальності в деяких аспектах зовнішньої політики", – сказав Рубіо в середу під час комітетських слухань у Сенаті.

За його словами, результати таких переговорів рідко бувають ідеальними.

"На жаль, у багатьох випадках наш вибір у зовнішній політиці - це вибір між поганим результатом і ще гіршим результатом, і це було вірно не в сучасну епоху, а протягом всієї історії дипломатії та відносин між націями та державами. Випадки конфліктів, подібних до цього , вони незмінно вимагають поступок", – наголосив Рубіо.

За його словами, питання ослаблення санкцій США щодо Росії також може стати предметом обговорення задля досягнення результату.

Водночас він зазначив, що було б нерозумно та недоречно на будь-якому публічному форумі, подібному до таких слухань, обговорювати параметри можливих поступок для кожної зі сторін.

"Досить сказати, я дійсно думаю, якщо бути чесним з комітетом і всім Сенатом, якщо ви хочете досягти угоди про припинення збройного конфлікту, де щодня гинуть люди, відбуваються величезні руйнування і щодня існує великий потенціал для ескалації, якщо ми хочемо бути чесними щодо припинення цього, справжня дипломатія вимагатиме поступок від кожної сторони, яка бере участь у цих розмовах. Така природа дипломатії, і її найкраще проводити безпосередньо і на відповідному форумі, а не публічно", – підсумував Рубіо.

Водночас він наголосив, що досягати результату можна, "не відмовляючись від наших основних принципів як нації чи наших почуттів як народу щодо того, що сталося у цьому конфлікті на сьогоднішній день".

На думку сенатора Пола, Держдепартамент за адміністрації Байдена, як і багато республіканців, був категоричним щодо НАТО та України, щоб у жодному разі не говорити, що Україна може бути нейтральною країною і що це абсолютна прерогатива запрошувати до НАТО будь-кого, кого захоче блок .

Сенатор також вважає, що питання санкцій має бути на столі переговорів.

Джерело: https://www.foreign.senate.gov/hearings/nominations-01-15-2025

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Є нові контракти на дрони-перехоплювачі на більш ніж 3 мільярди грн

Ворог продовжує атаки по цивільній інфраструктурі Сумщини

Зеленський: Антикорупційна інфраструктура працюватиме — без російських впливів і зі справедливістю

МЗС Німеччини прокоментувало законопроєкт щодо НАБУ і САП: незалежність антикорупційних органів залишається ключовою для реформ в Україні

Втратити довіру суспільства легко через одну суттєву помилку керівництва – єврокомісар Кубілюс про події в Україні

Генпрокурор про масові акції в Україні: якщо не порушується закон – чому б і ні

Голова СБУ: казати, що кримінальні справи стали підставою для законодавчих змін щодо САП і НАБУ – це маніпуляції

Генпрокурор: ми будемо однією сім'єю із САП, справу Чернишова У НАБУ не заберу – обіцяю в очі

НАБУ і САП подякували українцям за підтримку: Боротьба триває!

МакФол вважає, що Зеленський не мав підписувати закон про обмеження незалежності НАБУ/САП, Моббз назвала це рішення вкрай несвоєчасним

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА