Інтерфакс-Україна
14:31 20.01.2025

Нацполіція повідомила про підозру командиру російських десантників, причетних до розстрілів людей у Бучі

2 хв читати
Нацполіція повідомила про підозру командиру російських десантників, причетних до розстрілів людей у Бучі

Слідчі Національної поліції України повідомили про підозру командиру російських десантників, а також ідентифікували всіх 12 військовослужбовців, які в період із 5 до 9 березня 2022 року вбили 16 цивільних осіб на перехресті вулиць Вокзальної та Яблунської в Бучі (Київська обл.).

"Ідентифіковано всіх 12 військовослужбовців, які у період із 5 по 9 березня 2022 року на розі цих вулиць вбили 16 цивільних. Серед загиблих - жінка з червоним манікюром, чоловік на велосипеді та волонтерка в мікроавтобусі, фото яких після деокупації Бучі облетіли всі світові ЗМІ", - йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Згідно з інформацією, серед убитих росіянами мирних людей - жінки, чоловіки та діти віком від 14 до 69 років. Усіх їх було розстріляно з автоматів і бойових машин у той момент, коли вони намагалися доїхати на роботу або до родичів, евакуювати сім'ю із зони бойових дій або просто знайти їжу.

"Слідчі поліції... вивчили всі обставини цього воєнного злочину та ідентифікували всіх російських військових, причетних до вбивств. Встановлено, що це - 12 десантників 234-го десантно-штурмового полку зі пскова. Їхній командир віддав наказ зайняти сектор на перехресті вулиць Вокзальної та Яблунської й вести вогонь на ураження по всіх, хто потрапляв у їхнє поле зору. Він особисто контролював виконання наказу, давав вказівки щодо облаштування вогневих позицій і чергування на них російських військових", - повідомляють правоохоронці.

Поліцейські зібрали численні докази, що підтверджують факт віддання наказу на розстріл цивільних командиром псковських десантників. Слідчі повідомили йому про підозру у відданні наказу, що порушує закони та звичаї війни, поєднаному з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).

За скоєні злочини фігуранту загрожує довічне позбавлення волі.

"Поліцейські співпрацюють із представниками Міжнародного кримінального суду, щоб отримані докази стали основою для притягнення до відповідальності військово-політичного керівництва рф у міжнародних судах", - зазначають у відомстві.

Процесуальне керівництво у провадженні здійснює Офіс генерального прокурора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 110 ворожих атак - Генштаб

Міносвіти спростувало інформацію про необов'язковість військової підготовки в наступному навчальному році

Контроль якості повітря в селі Житомирської області, де пролунали вибухи показав незначні відхилення – ОВА

Зеленський пропонує ЄС створити міжнародну платформу для контролю за експортом товарів подвійного призначення

Кількість постраждалих в Полтаві зросла до 59 людей – поліція

Природні пожежі на Криті призвели до евакуації тисяч людей

Сибіга зустрівся із керівництвом УЧХ, готується підписання меморандуму про співпрацю

ЄК виділить EUR295,5 млн на продовження проекту Rail Baltica

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021р

Окупанти просунулися у Кам'янському, Зірці, біля Андріївки, Багатиря, Неліпівки та Синьківки – DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА