Інтерфакс-Україна
19:05 25.01.2025

Київ просить Варшаву і Брюссель припинити нову дискримінацію українських автоперевізників

2 хв читати
Київ просить Варшаву і Брюссель припинити нову дискримінацію українських автоперевізників

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінрозвитку) України направило звернення до Міністерства фінансів та інфраструктури Польщі та Єврокомісії у зв'язку з почастішанням скарг українських автоперевізників щодо необґрунтованих штрафів на них під час використання запровадженої з 1 листопада 2024 року системи SENT/RMPD реєстрації поїздок по території Польщі.

"Очікуємо на відповідну реакцію та вжиття заходів. Також ініціювали зустріч із польськими колегами, щоб детальніше проговорити всі питання", - написав заступник керівника Мінрозвитку Сергій Деркач у фейсбуці.

Він уточнив, що Польща з 1 листопада 2024 року на рівні закону встановила обов'язковість реєстрації перевізників третіх країн у системі SENT/RMPD під час поїздок своєю територією, і українські перевізники сумлінно виконують ці нові правила.

"Наразі, як інформують перевізники, штрафи накладаються за дрібні технічні помилки. Наприклад, відсутність розділового знаку. Також санкції застосовуються за відсутність GPS-сигналу протягом кількох сот метрів дороги. Йдеться про штрафи максимального розміру - 12 тис. злотих, тобто близько 120 тис. грн", - описав суть проблеми заступник міністра.

Він нагадав, що ключова заявлена мета впровадження системи SENT/RMPD - попередження каботажних перевезень, ці "порушення" ніяк їй не перешкоджають.

"Йдеться про коректну роботу самої системи, потребу в службі підтримки, чітке співвідношення між порушенням і застосованою санкцією", - зазначив Деркач.

Заступник міністра рекомендував автоперевізникам України повідомляти про неправомірне, на їхню думку, накладення штрафів польською стороною.

Згідно з даними Держмитслужби України, 2024 року кількість пропущених транспортних засобів через митний кордон України скоротилася на всіх кордонах: найменше - з Молдовою - на 3,4%, до 1,44 млн, із Польщею - на 7,3%, до 4,32 млн, із Румунією - на 7,4%, до 1,51 млн, зі Словаччиною - на 8,7%, до 0,84 млн, і з Угорщиною - на 10%, до 0,90 млн.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дитячі літні табори в Криму можуть бути використані РФ для запобігання українським атакам по військових об'єктах окупантів – ISW

Білл Гейтс збирається витратити 99% своїх статків на благодійність

США і Росія вивчають шляхи відновлення поставок російського газу до Європи – ЗМІ

США закликають до, в ідеалі, 30-денного безумовного припинення вогню – Трамп після розмови з Зеленським

Росія не може розраховувати, що їй віддадуть територію, яку вона ще навіть не завоювала – Венс

Україна розраховує на інтеграцію своєї оборонної промисловості в європейський ОПК – Умєров

Привітали ратифікацію Верховною Радою угоди про економічне партнерство – Зеленський про телефонну розмову з Трампом

Проросійський лідер першого туру президентських виборів в Румунії хоче від України компенсації за переданий "Патріот" – ЗМІ

Президент Німеччини звинуватив Росію у поширенні історичної брехні, а США у зламі цінностей

З початку доби Сили оборони відбили 154 ворожих атак - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА