10:44 28.01.2025

Бронювання священнослужителів від мобілізації поки не почалося

1 хв читати

Державна служба з етнополітики та свободи поки не почало визначення критично важливих релігійних організацій і бронювання священнослужителів.

Зокрема, Держслужба з етнополітики у відповідь на запит агентства "Інтерфакс-Україна" повідомила, що для виконання постанови уряду щодо бронювання священнослужителів відомству необхідно прийняти такі нормативно-правові акти: "Про затвердження критеріїв та порядку, за яким здійснюється визначення релігійних організацій, які є критично важливими установами"; "Про затвердження переліку посад священнослужителів, які працюють у релігійних організаціях, котрі визначено критично важливими установами".

Відзначається, що наразі проекти відповідних підзаконних нормативних актів перебувають на стадії розробки Держетнополітики.

"Зважаючи на це, станом на дату надання відповіді офіційно не встановлено ані переліку релігійних організацій, священнослужителі яких можуть бути заброньовані, ані критеріїв визнання релігійних організацій критично важливими установами, ані переліку посад священнослужителів, які можуть бути заброньовані", - йдеться у відповіді на запит.

Як повідомлялося, 26 грудня Кабінет міністрів передбачив можливість бронювання священнослужителів релігійних організацій в умовах мобілізації. Встановлено, що бронюванню підлягають священнослужителі за переліком посад, затвердженим Держетнополітики. Визначено також, що на юридичні особи - релігійні організації не поширюється вимога про зарплату 20 тис. грн, яка є для критично важливих підприємств, працівників яких можуть забронювати.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Радбез ООН ухвалив резолюцію США "Шлях до миру" в Україні, правка РФ відхилена

Зеленський і Трюдо обговорили оборонну та фінансову підтримку України

Окупанти вдарили по Дергачах, 2 жінки поранені - Синєгубов

Зеленський і Санчес обговорили ситуацію на фронті, потреби ЗСУ та інвестиції у виробництво дронів

Макрон обговорив з Трампом питання розміщення іноземного контингенту, відзначив важливість американської підтримки

Макрон: мир в Україні не може бути припиненням вогню без гарантій безпеки

Трамп: головне - зупинити війну, будь то припинення вогню або прямий перехід до угоди

США та Україна наближаються до угоди про корисні копалини, вона не передбачає воєнні зобов’язання США

Трамп: ми з Макроном погоджуємось, що Європа повинна взяти на себе центральну роль у забезпеченні довгострокової безпеки України

Трамп: ми повинні мати угоду з Україною щодо критично важливих мінералів, я думаю, ми досягли значного прогресу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА