Інтерфакс-Україна
00:29 29.01.2025

Україна отримає близько 90 ракет Patriot з Ізраїлю за посередництвом США - ЗМІ

2 хв читати
Україна отримає близько 90 ракет Patriot з Ізраїлю за посередництвом США - ЗМІ

Україна отримає близько 90 ракет Patriot з Ізраїлю за посередництвом США, повідомляє новинний портал Axios у вівторок увечері.

Посилаючись на обізнані з ходом операції джерела, Axios пише, що "останніми днями літаки С-17 ВПС США прибули на авіабазу на півдні Ізраїлю і вилетіли до Жешува на сході Польщі, який є вузловим пунктом для перекидання озброєнь в Україну".

"Під час польотів було перевезено близько 90 перехоплювачів, які Україна може використовувати з нинішніми батареями. Додаткове обладнання, таке як радари та інше спорядження, спочатку буде передано до США для ремонту", - передає портал Axios інформацію зі своїх джерел.

Як зазначають у публікації, це найбільш значна поставка зброї з Ізраїлю в Україну з моменту російського вторгнення майже три роки тому. Згадані в матеріалі системи Patriot ізраїльські ВПС у квітні минулого офіційно вивели з експлуатації, більш ніж 30 років по тому, як вони були передані Ізраїлю під час першої війни в Перській затоці.

"Джерела розповіли Axios, що після того, як ЦАХАЛ оголосив про виведення з експлуатації, українські чиновники звернулися до США та Ізраїлю з ідеєю: Ізраїль віддасть ці ракети назад до США, щоб ті їх відремонтували і відправили в Україну", - сказано в матеріалі порталу.

Також, за інформацією з джерел Axios в ізраїльському уряді, протягом кількох місяців Ізраїль зволікав, побоюючись, що Росія може вжити заходів у відповідь, можливо, поставивши сучасну зброю Ірану.

Пентагон, і Європейське командування Збройних сил США не коментували цю історію. Представник офісу прем'єр-міністра Ізраїлю підтвердив, що система Patriot була повернута до США, додавши, що "нам не відомо, чи була вона доставлена в Україну", – пише Axios.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Харкові на пожежі у багатоповерхівці врятовано 5 дітей

Рада прийняла закон про покращення умов надомної та дистанційної роботи

ЄС виділить EUR44 млн на підтримку громадянського суспільства України

Україна просить МАГАТЕ перевірити інформацію про пошкодження дизельного резервуара на ЗАЕС і оцінити наслідки можливої аварії - МЗС

Глава МЗС України відвідав Харків разом із колегами з Норвегії

РФ порушила домовленість про взаємне припинення ударів по об'єктах енергетики під час нічного обстрілу Херсона, будемо чекати на реакцію США – Зеленський

"Морське перемир’я" стосується всіх українських портів чорноморського регіону, про відновлення "зернової ініціативи" домовленості не було - МЗС

Зеленський: я не боюсь жодного формату перемовин, але Путін до прямих переговорів не готовий

Зеленський про результати саміту в Парижі: ми не збираємось здавати свої землі і незалежність, для Путіна це поганий сигнал

Тиша в Чорному морі була потрібна саме РФ, бо український коридор давно працював без них – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА