Інтерфакс-Україна
16:34 30.01.2025

Ідентифіковано високопосадовців російської армії, які організували авіаудар по харківському "Епіцентру"

2 хв читати
Ідентифіковано високопосадовців російської армії, які організували авіаудар по харківському "Епіцентру"

Слідчі УСБУ в Харківській області за процесуального керівництва облпрокуратури ідентифікували п’ятьох російських військовокомандувачів, які організували масштабний авіаудар по будівельному гіпермаркету "Епіцентр" у Київському районі міста в травні минулого року.

"Встановлено, що наказ здійснити авіаудар по Харкову віддав командувач угруповання "Північ" Збройних сил РФ генерал-полковник Олександр Лапін. Після цього начальник штабу цього угруповання генерал-лейтенант Валерій Солодчук організував підготовку плану повітряної атаки. Також до планування та здійснення ворожого бомбардування було залучено ще трьох підлеглих Лапіна", - повідомляє СБУ.

За інформацієї української спецслужби, підлеглі Лапіна, причетні до організації авіаудару по "Епіцентру" - це командувач 6-ю армією ВПС РФ генерал-лейтенанта Олег Маковецький, начальник штабу 6-ї армії ВПС РФ генерал-майор Юрій Подоплєлов і командир 47-го бомбардувального авіаційного полку 6-ї армії ВПС РФ полковника Олексій Лобода.

За їхнім наказом російські бомбардувальники Су-34 здійснили запуск по харківському гіпермаркету трьох авіабомб УМПБ Д-30СН.

Дві з них влучили у будівлю цивільного об’єкта, ще одна - впала поблизу торговельного центру і не вибухнула.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили всім п'ятьом фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни, які спричинили загибель людей, вчинені за попередньою змовою групою осіб).

Нині вирішується питання щодо оголошення підозрюваних у розшук.

Як повідомлялося, 25 травня 2024 року внаслідок масованого ворожого авіаудару по будівельному гіпермаркету "Епіцентр" у Харкові загинули 19 місцевих жителів, ще 46 постраждали. Також повністю знищено будівлю торговельного закладу зі складськими приміщеннями.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заявки на 6,5 тис. грн "Зимової підтримки" для вразливих категорій подали вже понад 150 тис. українців

Туман на півдні України в неділю, ожеледиця та вітер на заході в понеділок можуть ускладнити рух транспорту

Зеленський: У Швейцарії зустрічаються команди України та США, дуже сподіваюсь, що буде результат

УЧХ допомагав постраждалим після атак російських дронів на Запоріжжя та Дніпро

Дощі з мокрим снігом пройдуть в Україні на початку тижня, на заході на дорогах ожеледиця

Українська делегація прибула до Швейцарії для переговорів зі США

Канадські чиновники співпрацюватимуть з європейськими над мирним планом для України – голова МЗС після розмови з Сибігою

В Тернополі 34 загиблих внаслідок ворожого удару, одна людина ще не ідентифікована

Окупантам не вдається закріпитися в центрі Покровська – 7 корпус ДШВ

Окупанти обстріляли 14 населених пунктів Сумської області за добу, постраждав рятувальник

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА