Інтерфакс-Україна
16:58 01.02.2025

СБУ встановила особу російського підприємця, який виготовив понад 13 тис дронів

1 хв читати

Слідчі Служби безпеки України зібрали масштабну доказову базу на російського бізнесмена, генерального директора акціонерного товариства "Особлива економічна зона промислово-виробничого типу "Алабуга" Тимура Шагівалєєва, який виготовив і поставив до збройних сил РФ понад 13 тисяч ударних безпілотників типу "Герань", котрі є російською версією іранських "Шахедів".

"Посадовець організував масове виробництво ударних безпілотників на потужностях цього підприємства у 2023 році. Російська Федерація масово і регулярно використовує ці засоби ураження для ударів по території України, в тому числі по цивільній інфраструктурі. Унаслідок чого це призводить до загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, а також спричиняє матеріальні збитки: знищення будівель, майна та іншої цивільної інфраструктури", - повідомляється на сайті спецслужби.

Шагівалєєву заочно повідомлено про підозру за ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.437 Кримінального кодексу України (посібництво у веденні агресивної війни за попередньою змовою групою осіб). Досудове розслідування триває.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Чорному морі - ворожі кораблі відсутні - ВМС ЗСУ

Бюджетна пропозиція Білого дому скоротить наукові програми NASA - ЗМІ

Трамп заявив про "відмінну форму" після медогляду, звіт обіцяють оприлюднити згодом - ЗМІ

У Харкові зафіксовано три удари ворожих БпЛА, один постраждалий - Терехов

В Києві через атаку БПЛА виникли пожежі у Святошинському та Дарницькому районах — Кличко

Військовослужбовці-іноземці зможуть отримати громадянство України за спрощеною процедурою після менш як трьох років служби – МВС

Речник МЗС України розкритикував X за маркування дописів про загиблих українських дітей як "шокуючий контент"

Попри зусилля DOGE, федеральні витрати США зросли на $154 млрд після інавгурації Трампа — ЗМІ

Трамп відкритий до угоди з Китаєм – Білий дім

США і Україна провели напружені переговори щодо доступу до корисних копалин – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА