Інтерфакс-Україна
03:46 04.02.2025

Дію імпортних мит, запроваджених США для Канади, буде призупинено на 30 днів - Трюдо

2 хв читати

США відкладуть введення мит на товари з Канади в обмін на те, що Оттава реалізує план із захисту кордону між двома країнами вартістю $1,3 млрд ($0,9 мільярда США – ІФ-У), повідомив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

"У мене щойно відбулася приємна розмова з президентом Трампом… Дію пропонованих тарифів буде призупинено щонайменше на 30 днів, поки ми працюємо разом", - написав Трюдо в соцмережі X.

Він додав, що Канада реалізує прикордонний план вартістю $1,3 млрд, а саме зміцнить кордон зі США новими гелікоптерами, технологіями та персоналом, щоб зупинити потік фентанілу.

"Майже 10 тис. військовослужбовців на передовій працюють і працюватимуть на охороні кордону", - зазначив прем'єр-міністр.

За словами Трюдо, Канада також бере на себе нові зобов'язання щодо призначення "фентанілового царя", внесе картелі до списку терористичних організацій, забезпечить цілодобове спостереження за кордоном, створить спільні канадсько-американські ударні сили для боротьби з організованою злочинністю, фентанілом і відмиванням грошей.

"Я також підписав нову розвідувальну директиву щодо боротьби з організованою злочинністю і фентанілом, і ми виділимо на це $200 млн", - підкреслив він.

Зі свого боку, Трамп підтвердив призупинення введення імпортних мит для Канади.

"Як президент, я несу відповідальність за забезпечення безпеки всіх американців, і я роблю саме це. Я дуже задоволений цим початковим результатом, і дію тарифів, оголошених у суботу, буде призупинено на 30 днів, щоб подивитися, чи вдасться укласти остаточну економічну угоду з Канадою", - написав він у своїй соцмережі The Truth.

Раніше повідомлялося, що Трамп підписав указ про мита в 25% на товари, що імпортуються з Мексики і Канади, і в 10% - з Китаю. При цьому мита на енергоносії з Канади становитимуть 10% і стосуватимуться всієї канадської енергетики, зокрема нафти, газу, електроенергії.

Джерело: https://x.com/JustinTrudeau/status/1886529228193022429

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Короля Великобританії було госпіталізовано через побічні ефекти лікування раку – ЗМІ

Радник президента України закликав Путіна "задіяти мозок", щоб усвідомити шляхи до миру

МАГАТЕ запросила доступ для перевірки інформації про пошкодження дизельного резервуара на ЗАЕС

Французькі прокурори запросили сім років в'язниці для Саркозі у справі про незаконне фінансування передвиборчої кампанії

Українська делегація провела низку зустрічей у Великій Британії в межах ініціативи Bring Kids Back UA

В Києві через аварію на кабельних лініях без світла залишається 73 будинки - ДТЕК

Голова МЗС Естонії вручив голові МЗС Німеччини Хрест за заслуги на знак її відданості Україні та НАТО

Нідерланди прискорять надання фінансової допомоги України

У селі Комиші Сумської області троє загиблих у пожежі, серед них дитина – ДСНС

Після атаки БПЛА виникла пожежа на території об'єкту інфраструктури та загоряння дачних будинків - начальник Запорізької ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА