Інтерфакс-Україна
13:38 04.02.2025

Екологічна катастрофа у Керченській протоці є наслідком недбалості РФ – заява ІМО

2 хв читати

На дванадцятому засідання Підкомітету із запобігання та реагування на забруднення Міжнародної морської організації (International Maritime Organization – IMO) обговорювалися наслідки ситуації, що склалась через вилив мазуту поблизу Керченської протоки у Чорному морі, повідомляє Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів України.

Це питання було одним з ключових пунктів порядку денного сесії Підкомітету, що пройшла у Великій Британії з 27 по 31 січня 2025 року.

Позицію України з приводу цієї ситуації підтримали делегації Австралії, Канади, Японії, Норвегії, Польщі (від імені всіх держав-членів ЄС та Європейської комісії), Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, а також США.

У своїх заявах представники зазначених вище країн відзначили, що: триваюча агресія РФ проти України була найсуворіше засуджена як порушення прав України, її територіальної цілісності та суверенітету, посилаючись також на резолюцію IMO про вплив російського збройного вторгнення в Україну на міжнародне судноплавство; залучені кораблі не були придатними для свого призначення та екологічної катастрофи можна було б уникнути, якби РФ належним чином дотримувалася правил та норм ІМО;

Зазначалось, що РФ повинна вжити всіх можливих заходів для запобігання ризикам для довкілля та безпеки, викликаних інцидентами, та має забезпечити повну прозорість і підзвітність щодо інцидентів і реагування на них; усі держави-члени повинні дотримуватися резолюції IMO щодо відповідних зобов’язань держави прапора та держави порту, викладені в цій резолюції.

ІМО (Міжнародна морська організація) – спеціалізована міжурядова установа ООН, що відповідає за встановлення глобальних стандартів безпеки судноплавства, запобігання забрудненню довкілля з суден та сприяння ефективності міжнародного морського транспорту.

Сесія проходила під головуванням представника Фінляндії. На ній були присутні делегації урядів-членів та асоційованих членів ІМО, представники програм ООН, спеціалізованих установ та інші спостерігачі від міжурядових організацій відповідно до угоди про кооперацію та спостерігачі від неурядових організацій з консультативним статусом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Через систему ePhyto за півтора місяці видано 30 тис. електронних фітосанітарних сертифікатів

Президент Трамп висловив роздратування на адресу радника з нацбезпеки Волтца через витік інформації з чату в Signal та труднощі на спеціальних виборах в Конгресі – ЗМІ

Чеська ініціатива з постачання боєприпасів Україні у 2025 році може дорівнятися до рівня 2024 року - Прем’єр-міністр Чехії

Унаслідок атаки БПЛА на Полтавщину пошкоджено складські приміщення - заступник начальника Полтавської ОВА

США дозволили ще шість тижнів документувати Conflict Observatory депортацію українських дітей – ЗМІ

Короля Великобританії було госпіталізовано через побічні ефекти лікування раку – ЗМІ

Радник президента України закликав Путіна "задіяти мозок", щоб усвідомити шляхи до миру

МАГАТЕ запросила доступ для перевірки інформації про пошкодження дизельного резервуара на ЗАЕС

Французькі прокурори запросили сім років в'язниці для Саркозі у справі про незаконне фінансування передвиборчої кампанії

Українська делегація провела низку зустрічей у Великій Британії в межах ініціативи Bring Kids Back UA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА