Інтерфакс-Україна
15:08 06.02.2025

Військова служба для громадянина під час мобілізації починається у день відправлення до в/ч – Верховний суд

1 хв читати
Військова служба для громадянина під час мобілізації починається у день відправлення до в/ч – Верховний суд

Для громадянина, призваного на військову службу під час мобілізації, на особливий період, початком військової служби є день відправлення у військову частину з відповідного ТЦК та СП, а не факт прийняття ним військової присяги, інформує Верховний суд (ВС).

У телеграм-каналі повідомляється, що в цьому кримінальному провадженні суди попередніх інстанцій визнали винуватим і засудили військовослужбовця за ч. 4 ст. 402 КК України.

"ВС залишив без зміни рішення судів попередніх інстанцій, оскільки службовим розслідуванням встановлено, що військовослужбовець категорично відмовився приймати присягу. Відсутність в обвинуваченого належної військової підготовки обумовлена його поведінкою, ставленням до військової служби та не бажанням її проходження, оскільки він не виконав наказ отримати зброю і вирушити на полігон для проведення навчальних стрільб", - йдеться у повідомленні.

Як пояснюють в суді, закон не пов’язує факт прийняття військової присяги з початком проходження військової служби. Для обвинуваченого початком військової служби є день відправлення у військову частину з відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

До трьох зросла кількість жертв і до 12-ти кількість постраждалих внаслідок ворожої атаки на Запоріжжя, рятувальні роботи завершені – ДСНС

Новий президент МОК планує повернути збірну РФ на Олімпіаду – ЗМІ

Уже дев'ять постраждалих внаслідок атаки на Запоріжжя, серед них 9-місячне немовля - Федоров

З будинку в Подільському районі евакуювали чотирьох людей, пожежу локалізували - Кличко

До двох збільшилась кількість жертв внаслідок атаки РФ Запоріжжя, постраждалих восьмеро

В МЗС Румунії заявили про необхідність підтримки України для досягнення миру

Президент Чехії: Я пишаюся чеською підтримкою України

Лондонський аеропорт Хітроу частково відновив свою роботу після повного знеструмлення – ЗМІ

Санкції Великої Британії заморозили російські активи на GBP25 млрд з початку повномасштабної війни - уряд

Окупанти інтенсивно атакують покровський та лиманський напрямок - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА